آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد

به گزارش تور روسیه ارزان، نسترن محسنی در نشست خبری پیش از ظهر امروز یکشنبه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: آئین نامه تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی پس از یک سال آنالیز و حل ایرادات مورد بازنگری قرار گرفته و به زودی در جلسات آینده کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب می گردد.

آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد

وی اضافه کرد: این آئین نامه با مشورت فعالان سازمان صنفی رایانه ای و آزمایشگاه های فعال در این حوزه تدوین شده و سعی نموده ایم توازن بین وارد کنندگان تجهیزات و فعالان آزمایشگاه ها را در این آئین نامه مدنظر قرار دهیم.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تمامی سعی مان این است که تجهیزاتی که در حوزه رادیویی وارد کشور می گردد به مشترکان نهایی آسیب سختی نرسد و این آئین نامه نیز دستورالعمل ترخیص ورود تجهیزات و فرآیندهای مربوط به دریافت گواهی تأیید نمونه را مدنظر قرار داده است.

محسنی یادآور شد: در حوزه تجهیزات امنیتی نیز ساز و کار جدایی برای تجهیزات در نظر گرفته نشده است و فرآیندهای دریافت گواهی نمونه باید مطابق با این آئین نامه انجام گردد.

وی با اشاره به اینکه اعتراضاتی از سوی وارد کنندگان تجهیزات ارتباطی در مورد آزمایش این تجهیزات پس از ورود به کشور اعلام می گردد، توضیح داد: تمامی این مسائل را آنالیز و لحاظ نموده ایم و حتی پیش نویس آئین نامه را به نظرسنجی گذاشته ایم تا مسائل این حوزه به حداقل برسد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: این موضوع که گفته می گردد تجهیزات وارداتی با برندهای معتبر احتیاج به آزمایش و دریافت گواهی تأیید ندارند درست نیست چرا که شاهد بودیم بعضی تجهیزات با برندهای معتبر نیز وارد کشور شده و تقلبی بوده است. به همین دلیل تأیید نمونه تجهیزاتی که وارد کشور می گردد الزامی است و باید برای آن گواهی دریافت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1388

به "آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئین نامه تأیید تجهیزات ارتباطی به زودی به تصویب می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید