آخرین جزئیات روند احداث پروژه آزادراه تبریز-ارومیه

به گزارش تور روسیه ارزان، خیراله خادمی عصر امروز سه شنبه در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند احداث آزادراه تبریز – ارومیه با اشاره به اینکه آزادراه تبریز – ارومیه یکی از پروژه های مهم وزارت راه و شهرسازی به حساب می آید اظهار کرد: این آزادراه پل ارتباطی بین استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی است.

آخرین جزئیات روند احداث پروژه آزادراه تبریز-ارومیه

خادمی اضافه کرد: آزادراه تبریز-ارومیه به طول 170 کیلومتر و در قالب هفت قطعه در حال احداث است که قطعات 1 و 2 به طول 43 کیلومتر هم اکنون در دست بهره برداری قرار دارند.

وی قطعه 3 آزادراه تبریز-ارومیه را مهمترین قطعه این پروژه آزادراهی دانست و بیان نمود: احداث این قطعه به طول 17 کیلومتر باعث کاهش 12 کیلومتری طول مسیر فعلی می گردد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: علاوه بر ارتقای سطح سرویس جاده نامناسب کناری دو دستگاه تونل هرکدام به طول 2400 متر در قطعه سه آزادراه تبریز-ارومیه احداث می گردد.

خادمی، میزان اعتبار مورد احتیاج برای تکمیل و بهره برداری از قطعه سه پروژه آزادراه تبریز-ارومیه را 200 میلیارد تومان اعلام نمود.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: در حال حاضر قطعه 4 این پروژه از پیشرفت فیزیکی 80 درصدی برخوردار است که امیدواریم تا سرانجام امسال بتوانیم این قطعه 33 کیلومتری را به بهره برداری برسانیم.

وی در سرانجام سخنان خود به قطعات دیگر پروژه آزادراه تبریز-ارومیه نیز اشاره نموده و یاداور شد: در خصوص قطعات 5، 6 و 7 در حال مذاکره با سرمایه گذار هستیم تا عملیات اجرایی را در اسرع وقت شروع گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 146

به "آخرین جزئیات روند احداث پروژه آزادراه تبریز-ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات روند احداث پروژه آزادراه تبریز-ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید