آمریکا دسترسی روسیه به دلار را تحریم نخواهد کرد

موسسه رتبه بندی فیچ گفت احتمال آن که واشنگتن دسترسی روسیه به نظام مالی دلاری را قطع کند بسیار پایین است.

آمریکا دسترسی روسیه به دلار را تحریم نخواهد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشا تودی، موسسه مودی در گزارش جدید خود گفته است وضعیت تحریم ها غیر قابل پیشبینی و متلاطم باقی خواهد ماند اما احتمال خیلی کمی وجود دارد که آمریکا تصمیم بگیرد دسترسی روسیه به نظام مالی خود را قطع کند و یا انجام تراکنش های دلاری با بانک های روسی را ممنوع اعلام کند.

این گزارش افزوده است در صورتی که تحریم ها به صورت کامل علیه موسسات بانکی روسی اعمال گردد، این موسسات در ایفای تعهدات ارزی خود با دشواری های بسیاری روبرو خواهند شد. در ماه اوت بانک کومرسانت از برنامه خود برای کنار گذاشتن تراکنش های دلاری از فعالیت بانک های بزرگ روسی رونمایی کرد.

به گفته موسسه مودی هر چند که بازارهای مالی روسی از زمان اعمال تحریم های جدید آمریکا بر ضد اقتصاد این کشور در ماه آوریل دچار نوساناتی گردیده اند اما آسیب شدیدی ندیده اند. کاخ سفید تحریم هایی علیه ثروتمندان و شرکت های بزرگ روسی وضع نموده است.

اریش آریسپ- کارشناس این موسسه گفت اقتصاد روسیه خود را به خوبی با شرایط جدید وفق داده و شاخص های کلان اقتصادی حاکی از مطلوب بودن وضع موجود دارند. با این حال وی هشدار داد تحریم های بعدی دسترسی به نظام مالی بین المللی برای روسیه را دشوار تر خواهند کرد و باعث کاهش رشد اقتصادی این کشور می شوند.

تنش های بین مسکو و واشنگتن در سال های اخیر تشدید گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا دسترسی روسیه به دلار را تحریم نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دسترسی روسیه به دلار را تحریم نخواهد کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید