انتخابات شوراها در یک هفتم شعبات، الکترونیکی برگزار می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، تهران (پانا) - رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا اطلاع داد که انتخابات شوراها در یک هفتم شعبات انتخاباتی به صورت الکترونیکی برگزار می گردد.

انتخابات شوراها در یک هفتم شعبات، الکترونیکی برگزار می گردد

به گزارش هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، سیدحمیدرضا کاظمی به برگزاری ششمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در سال آینده اشاره نمود و گفت: وزارت کشور برای برپایی صندوق های رای الکترونیکی ظرفیتی دارد، از این رو وزارت از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در خواست صدور مجوز برای استفاده از این ظرفیت را داشت که با آن موافقت شد.

وی اضافه نمود: از این رو وزارت کشور مجاز شد که تا حد ظرفیت خود که بالغ بر 32 هزار صندوق الکترونیکی و در هر شعبه تا سه دستگاه را نصب کند. با این حساب امکان برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا به صورت الکترونیکی در 10 هزار شعبه اخذ رای فراهم می گردد و از آنجایی که در کشور 72 هزار شعبه اخذ رای داریم در واقع در یک هفتم شعبات انتخابات الکترونیکی برگزار می گردد.

کاظمی اظهار کرد: این مجوز برای کلانشهرهای به غیر از تهران است، چرا که در پایتخت 4 انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس خبرگان و شورای شهر و روستا برگزار می گردد که سه انتخابات دیگر دستی است و احتمال دادیم با برگزاری الکترونیکی یک انتخابات، مردم سردرگم شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1844

به "انتخابات شوراها در یک هفتم شعبات، الکترونیکی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات شوراها در یک هفتم شعبات، الکترونیکی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید