انتقاد چین از واکنش ریاکارانه فرانسه و اتحادیه اروپا به اعتراضات هنگ کنگ

سفارت چین در پاریس، امروز (دوشنبه) ضمن انتقاد از واکنش ریاکارانه اتحادیه اروپا و فرانسه به اعتراضات هنگ کنگ، از این کشور خواست رفتاری مشابه چین در زمان تظاهرات فرانسه از خود نشان دهد.

انتقاد چین از واکنش ریاکارانه فرانسه و اتحادیه اروپا به اعتراضات هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه منتشره در وبسایت این سفارتخانه آمده است: ما در رابطه با ظاهرسازی در بیانیه اتحادیه اروپا و نیز تاریکی بعضی سوء نیت ها نسبت به چین، نارضایتی خود را ابراز می داریم.

هنگ کنگ که سابقا مستعمره بریتانیا به شمار می رفت، اکنون ماه ها است که شاهد تظاهراتی گسترده توسط معترضان ضد دولتی است.

وزارت خارجه فرانسه، اخیرا در پاسخ به سوالی درخصوص استفاده پلس هنگ کنگ از گلوله های واقعی علیه معترضان، به بیانیه اتحادیه اروپا اشاره نمود؛ این بیانیه خواهان خویشتن داری نهادها و پاسخ درخور به مطالبات معترضان شده است.

مقامات دولت فرانسه، با توجه به سفر قریب الوقوع امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به چین، سعی داشته اند تا از واکنش رسمی به تظاهرات مذکور و نامساعد شدن روابط با چین اجتناب نمایند.

در بیانیه سفارت چین، بر اقدام نهادها در راستای حل و فصل تنش تاکید شده و تظاهرات اول اکتبر در هنگ کنگ، تلاشی برای بی ثبات کردن دولت مرکزی چین توصیف شده است.

ضمناًِ این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا به طور علنی، رفتار منفی شورشیان را تکریم می نماید و به حق دفاع پلیس از خود در برابر مهاجمان بی احترامی می نماید.

به گفته این سفارتخانه، فرانسه با توجه به تجربه تظاهرات خشونت آمیز خود که در آن مورد انتقاد مداوم از سوی اقلیتی مخرب از مردم بود، باید [با پلیس هنگ کنگ] ابراز همبستگی کند: ما در شرایط این چنینی، نسبت به فرانسه حس همدلی داشتیم؛ از این کشور می خواهیم که همین حس را امروز نسبت به ما داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 16 مهر 1398 شناسه مطلب: 691

به "انتقاد چین از واکنش ریاکارانه فرانسه و اتحادیه اروپا به اعتراضات هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد چین از واکنش ریاکارانه فرانسه و اتحادیه اروپا به اعتراضات هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید