باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد

به گزارش تور روسیه ارزان، جلسه بررسی مسائل و مسائل جامعه پزشکی کشور عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد

به گزارش تور روسیه ارزان، اسحاق جهانگیری در این جلسه با قدردانی از ایثار و از خودگذشتگی پزشکان و کادر درمانی کشور به ویژه در جریان مقابله با بیماری کرونا، گفت: مردم جز خیرخواهی از جامعه پزشکی و کادر درمانی خاطره دیگری به یاد ندارند و در مقطع مواجهه با بیماری کرونا، یک بار دیگر خیرخواهی و از خودگذشتگی پزشکان و کادر درمانی کشور به اثبات رسید.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مردم همواره احترام ویژه ای برای پزشکان قائل هستند، شرح داد: براساس نظرسنجی های اجرا شده، پزشکان در میان گروه های مرجع، جزو اولین گروه های مورد اعتماد مردم هستند و نگاه جامعه به کادر درمانی نگاهی مثبت و توام با احترام است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت در عرصه بهداشت و درمان، اضافه نمود: براساس گزارش ها، 110 نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور در مقطع مقابله با کرونا به شهادت رسیدند که مردم همواره قدردان ایثار و فداکاری این عزیزان هستند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارش های ارائه شده از خسارات و آسیب های اقتصادی بخش بهداشت و درمان ناشی از شیوع کرونا گفت: بخش بهداشت و درمان کشور به ویژه پزشکان و کسانی که در امر بهداشت و درمان فعالیت دارند، نیز باید همانند سایر اصناف کشور امکان استفاده از تسهیلات مربوط به جبران خسارات ناشی از کرونا را داشته باشند و دولت نیز نمی تواند آسیب های اقتصادی وارد شده به این بخش را نادیده بگیرد و حتماً باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد.

در این جلسه دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از مسائل و مسائل پزشکان کشور در حوزه های مختلف ارائه کرد و به تشریح دغدغه های بخش بهداشت و درمان کشور به خصوص آسیب ها و خسارات ناشی از کرونا پرداخت.

در این نشست دکتر مصطفی معین رییس شورای عالی نظام پزشکی، دکتر ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی و دکتر آقازاده رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی هر کدام گزارشی از مسائل و مسائل پزشکان کشور مطرح کردند و پیشنهاداتی نیز برای حل این مسائل ارائه دادند.

در این جلسه که دبیر شورای عالی بیمه و پور اصغری معاون سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند، مسائل و مسائل پزشکان کشور به خصوص مسائل اقتصادی و آسیب های ناشی از کرونا مورد بحث و مصاحبه قرار گرفت و پس از ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات مقرر شد کارگروهی با موضوع سازمان برنامه و بودجه و با عضویت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی کشور راهکارهای لازم برای حمایت و حل مسائل و مسائل جامعه پزشکی کشور پیشنهاد شود و نیز نحوه حمایت از پزشکان کشور که در جریان شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده اند، مورد ارزیابی قرار گیرد و پیشنهادات عملی ارائه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1361

به "باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید