بهبود رتبه اعتباری روسیه

به گزارش تور روسیه ارزان، موسسه رتبه بندی فیچ رتبه اعتباری روسیه را به BBB-ارتقا داد و چشم انداز اقتصادی این کشور را مثبت ارزیابی کرد.

بهبود رتبه اعتباری روسیه

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از اسپوتنیک، در گزارش موسسه فیچ آمده است: چشم انداز مثبت بلندمدت اقتصاد روسیه نشان دهنده تداوم بهبود چارچوب اقتصادی روسیه، پایبندی این کشور به حفظ تورم در سطح مناسب و استراتژی مالی مطلوب است.

موسسه فیچ با اشاره به این که روسیه با خطر تحریم های بیشتر و دشوار تری از جانب آمریکا روبرو است اضافه نمود: اقتصاد روسیه توانسته است از پس پیامدهای منفی بسیاری از تحریم های اعمالی وزارت خزانه داری آمریکا در ماه آوریل برآید. این موسسه نرخ رشد اقتصادی سال جاری روسیه را 1.8 درصد و برای سال آینده 1.5 درصد پیش بینی نموده است.

فیچ گفته است انتظار می رود اقتصاد موفق به حفظ دستاوردهای سالیان اخیر گردد و نرخ تورم احتمالا در محدوده 1.5 درصد ثبت گردیده در ماه ژوئیه باقی بماند. فیچ گفته انتظار دارد نرخ تورم به مرور تا خاتمه سال جاری به سطح 4 درصدی هدفگذاری گردیده توسط بانک مرکزی نزدیک گردد.

به جز تحریم های وضع گردیده فروردین ماه آمریکا بر ضد اقتصاد روسیه که عموما ثروتمندان و صنایع فلزی و بانکی روسیه را هدف قرار داده بودند، احتمالا تا خاتمه این ماه میلادی دور جدید تحریم های آمریکا به بهانه مسمومیت جاسوس سابق روسی در انگلیس اعلام خواهد شد که شامل ممنوعیت کالاهای با کاربرد دوگانه، محدودیت صادرات کالاهای آمریکایی به روسیه، ممنوعیت استفاده از دلار در مبادلات بانکی با روسیه و ممنوعیت ورود هواپیماهای خطوط ایرفلوت روسیه به فرودگاه های آمریکا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 298

به "بهبود رتبه اعتباری روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود رتبه اعتباری روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید