بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا در 3 استان

به گزارش تور روسیه ارزان، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه شاهد ایجاد فرایند کاهشی در رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هستیم، گفت: کاهش میزان رعایت پروتکل ها در کشور در این ایام می تواند به عنوان زنگ خطری جدی برای ما قلمداد گردد.

بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا در 3 استان

به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، گفت: در حال حاضر تعداد 18 شهرستان کشور در شرایط نارنجی، 124 شهرستان در شرایط زرد و 306 شهرستان در شرایط آبی بیماری کووید-19 قرار دارند.

وی اضافه کرد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته دوم بهمن ماه نسبت به هفته ماقبل دارای فرایند نسبتا کاهشی بوده است.

لاری ادامه داد: در هفته گذشته بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری به ترتیب در استان های مازندران، گیلان و گلستان و همچنین بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در استان های مازندران، گیلان و خراسان شمالی گزارش شده است.

وی گفت: متاسفانه طبق آنالیز های صورت گرفته، شاهد ایجاد فرایند کاهشی در رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هستیم. به طوری که کمترین میزان رعایت پروتکل ها در استان های تهران، خوزستان، سیستان و بلوچستان و مازندران گزارش شده است. درحالی که میان کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی و افزایش موارد بستری و به دنبال آن موارد مرگ و میر ناشی از بیماری، رابطه مستقیم و معنی داری وجود دارد، بنابراین کاهش میزان رعایت پروتکل ها در کشور در این ایام می تواند به عنوان زنگ خطری جدی برای ما قلمداد گردد.

لاری تاکید نمود: ویروس کرونا بسیار پیچیده است و لزوم همزیستی هوشمندانه با کووید-19 شرط اصلی شکست این بیماری است. بر این اساس امیدواریم با تقویت و افزایش انگیزه عمومی در عمل به توصیه های بهداشتی و پرهیز از هرگونه اهمال در رفتار های فردی و اجتماعی مردم، شاهد پیشگیری از تکرار تجربیات تلخ گذشته و خیزش دوباره بیماری در کشور باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1769

به "بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید