توافق استانداری مرکزی و هواشناسی کشور برای تامین تجهیزات پایش هوا

به گزارش تور روسیه ارزان، سید علی آقازاده عصر دوشنبه در مراسم بهره برداری از مرکز پایش، پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی استان مرکزی در اراک، گفت: در حال حاضر 12 ایستگاه هواشناسی در استان مرکزی فعال است که برمبنای معیار و میانگین جهانی این ایستگاه ها بایستی به 30 مورد افزایش داده گردد.

توافق استانداری مرکزی و هواشناسی کشور برای تامین تجهیزات پایش هوا

استاندار مرکزی اضافه نمود: در همین راستا تفاهم نامه ای میان استانداری مرکزی و سازمان هواشناسی کشور منعقد گردیده که براساس آن، سازمان هواشناسی بایستی نسبت به تامین تجهیزات جدید و به روز هواشناسی برای این استان اقدام کند.

آقازاده اعلام کرد: تامین این تجهیزات در راستای ارتقای وضعیت پایش و پیش بینی هوای استان لازم است، چراکه به این ترتیب می توان اطلاع رسانی دقیق تر و صحیح تری به مردم انجام داد.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان ساخت: در هفته دولت امسال یک هزار پروژه در استان مرکزی بهره برداری یا کلنگ زنی می گردد که 105 مورد از این طرح ها مربوط به مرکز استان است.

وی توضیح داد: امسال شاهد افزایش طرح های افتتاحی هفته دولت در استان مرکزی هستیم و این در شرایطی است که با مشکلات اقتصادی نیز مواجهیم.

آقازاده ادامه داد: همچنین طی پنج ماهه امسال صادرات غیرنفتی استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال قبل 18درصد افزایش یافته که باید برای تدوام این رشد برنامه ریزی کنیم.

لازم به ذکر است مرکز پایش، پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی استان مرکزی با اعتبار دو میلیارد و 500 میلیون ریال راه اندازی گردیده که یک میلیارد و 800 میلیون ریال آن از منابع استانی و 700 میلیون ریال نیز از اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 79

به "توافق استانداری مرکزی و هواشناسی کشور برای تامین تجهیزات پایش هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق استانداری مرکزی و هواشناسی کشور برای تامین تجهیزات پایش هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید