تیم مذاکره افغانستان: آتش بس بحث اصلی دولت در مذاکره با طالبان است

به گزارش تور روسیه ارزان، سخنگوی تیم مذاکره کننده دولت افغانستان در دوحه اظهارداشت که گروه های تماس تا به امروز دستور کار مذاکرات را نهایی نکرده اند اما آتش بس بحث اصلی دولت در مذاکره با طالبان است.

تیم مذاکره افغانستان: آتش بس بحث اصلی دولت در مذاکره با طالبان است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نادر نادری سخنگوی تیم مذاکره نماینده دولت افغانستان با طالبان گفت که گروه های تماس در قطر تا کنون نتوانسته اند که دستور کار مذاکرات را نهایی کند و بحث ها ادامه خواهد یافت.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. ( کلیک کنید )

نادری اضافه کرد که پس از نهایی شدن دستورکار مذاکرات، گفت وگوها درباره کاهش خشونت ها و آتش بس شروع خواهد شد.

سخنگوی تیم مذاکره نماینده دولت افغانستان اظهارداشت: تعهد ما این است که در یک راه مشترک به بحث اصلی برویم. بحث اصلی برای افغان ها مسئله آتش بس است تا خشونت ها کاهش یابد، جنگ متوقف گردد و افغان کشی به خاتمه برسد.

به گزارش رادیو آزادی، نادری گفت که مطرح کردن مبنا قرار دریافت توافقنامه قطر و فقه حنفی در مذاکرات از گفت وگو درباره بحث های اصلی مانند آتش بس جلوگیری نموده است.

نادری پیش از این نیز گفته بود که طالبان با مطرح کردن موضوعات و زوایایی که قبلاً در توافقنامه قطر ذکر شده بود وقت کشی می نمایند.

مراسم افتتاحیه مذاکرات بین الافغانی 22 شهریور ماه پس از تاخیر 6 ماهه در قطر شروع شد و سپس با تشکیل گروه تماس تیم های مذاکره نماینده دولت و طالبان، دو طرف بر سر دستورکار مذاکرات رایزنی را شروع کردند اما تا به امروز توافقی صورت نگرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1538

به "تیم مذاکره افغانستان: آتش بس بحث اصلی دولت در مذاکره با طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم مذاکره افغانستان: آتش بس بحث اصلی دولت در مذاکره با طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید