ثبات مدیریت فقط مدیرعامل نیست، این همه تغییر برای استقلال خوب نیست

به گزارش تور روسیه ارزان، سید کاظم اولیایی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: رفت و آمد در سطوح مختلف مدیریتی در استقلال خیلی بیشتر از حد نرمال است و این جای تعجب و تاسف دارد. چطور در باشگاه به این بزرگی نمی گردد تصمیمات درستی اتخاذ کرد تا اینچنین شاهد رفت و آمد نباشیم.

ثبات مدیریت فقط مدیرعامل نیست، این همه تغییر برای استقلال خوب نیست

وی اضافه نمود: وقتی می گویند ثبات مدیریتی، ثبات مدیر عامل تنها یکی از اجزای آن است و این ثبات باید در ارکان دیگر مدیریت از هیات مدیره گرفته تا معاونتها و مدیران کمیته های مختلف وجود داشته باشد.

مدیرعامل پیشین آبی ها توضیح داد: در هیات مدیره مدام شاهد تغییراتی هستیم و با این همه تغییرات هنوز هماهنگی و یکدستی لازم در این هیات مدیره دیده نمی گردد. در زیر مجموعه باشگاه هم دائم شاهد تغییر و تحول هستیم. افراد زیادی حکم مسئولیت می گیرند و به دلایل مختلف از باشگاه جدا می شوند. با این که حدود چهار ماه از مدیریت سعادتمند گذشته هنوز تیم مدیریتی او به ثبات لازم نرسیده و در برخی موارد خلاء مشاهده می گردد.

اولیایی بیان داشت: سعادتمند روزی که آمد گفت ابتدا با افراد مورد نظرش دو سه ماه کار می نماید و بعد از آن برای آنها حکم مسئولیت می زند. اما الان می بینیم برای برخی ها حکم می زند و این حکم کمتر از 24 ساعت دوام می آورد. این نشان می دهد که سعادتمند شخصا از فرد مورد نظر شناخت نداشته و شاید این افراد را به او معرفی می نمایند. این رفتار با گفتاری که در بالا یاد کردم تناقض دارد و این شائبه را تشدید می نماید که مبادا در عزل و نصب های باشگاه افرادی از بیرون توصیه و دخالت دارند.

پیشکسوت مدیریتی آبی ها در ادامه بیان داشت: البته سعادتمند نقاط قوتی هم در مدیریت دارد و اگر قرار باشد او در ادامه کار همچنان مدیریت این باشگاه را بر عهده داشته باشد، باید این نقاط قوتش تقویت شده و نقاط ضعفش از بین برود. از جمله نقاط قوت او می توان به تامین منابع اقتصادی، اهمیت دادن به تهیه زمین تمرین مناسب و بها دادن تقریبی به تیم های پایه اشاره نمود.

اولیایی توضیح داد: همواره گفته ام دوران مدیریت در باشگاه های ایرانی بسیار کوتاه است و مدیران اگر توانمندی هم داشته باشند نمی توانند آن را ابراز دارند. یک مدیر باید دست کم 3 یا 4 سال در باشگاه حضور داشته باشد تا برنامه هایش اجرایی گردد. سالهای زیادی است که مدیران استقلال در بهترین حالت ممکن دو سال در این باشگاه کار نموده اند.

وی استقلالِ رای را یکی از شروط مهم برای مدیرعامل بودن در استقلال دانست و گفت: این که مدیر مشورت پذیر باشد امری لازم و لازم است، اما باید دید طرف مشورت مدیرعامل در باشگاه چه کسی است و آیا اصلا صلاحیت مشورت دادن به مدیرعامل را دارد یا خیر. باید دید افرادی که در این باشگاه مشورت می دهند چقدر تجربه فوتبالی دارند و تا به امروز کدام بحران را در فوتبال دیده اند. با این حال مدیر عامل باید مشورت پذیر (از مشاور دارای اهلیت، صلاحیت و صداقت) باشد، اما توصیه پذیر نباشد. هر فردی که مدیرعامل باشگاه معظم استقلال می گردد باید بداند حامی حق و حقوق حدودا 30 میلیون آدم است و اگر قدم از قدم اشتباه بردارد مدیون این همه آدم می گردد.

عضو هیات مدیره و مدیرعامل پیشین استقلال گفت: این صحبتها را کلی عرض کردم و در واقع شاخص های فردی که پشت میز مدیریت استقلال می نشیند را بر شمردم و مورد نظرم شخص آقای سعادتمند یا دیگران نبود. اما این را عرض می کنم که الان آقای سعادتمند این سکان را در دست گرفته باید دارای چنین ویژگی هایی باشد و اگر در آینده فرد دیگری جای او را گرفت، این فرد هم باید چنین ویژگی هایی را داشته باشد. مدیران عامل استقلال توسط مردم و نهادهای مختلف با دقت و وسواس رصد می شوند و کوچکترین زوایای حرکتی و خط و مشی فکری آنها و حتی اطرافیان شان به صورت مو به مود مورد ارزیابی و قضاوت قرار می گیرد و این مشخصه باشگاهی به وسعت استقلال است.

سید کاظم اولیایی در مورد حواشی اخیر پیش آمده برای استقلال مربوط به بیماری کرونا تاکید نمود: شاید استقلال پیش از آغاز بازی ها نسبت به مواضع خود کوتاه آمد و نتوانست آنطور که باید و شاید از خودش دفاع کند. مدیران باشگاه اگر مخالف از سرگیری لیگ بودند که به نظر می رسد بودند، باید با قدرت و جدیت بیشتری از حق شان دفاع می کردند تا امروز اینطور مظلوم و قربانی نباشند. آقای سعادتمند هم باید در چنین مواقعی قاطعیت بیشتری از خود نشان دهد تا به راحتی حق این تیم و هوادارانش پایمال نگردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1427

به "ثبات مدیریت فقط مدیرعامل نیست، این همه تغییر برای استقلال خوب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبات مدیریت فقط مدیرعامل نیست، این همه تغییر برای استقلال خوب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید