خبرنگاران رویترز از کوشش خصمانه آمریکا علیه روابط تهران و ونزوئلا اطلاع داد

به گزارش تور روسیه ارزان، تهران- خبرنگاران- خبرگزاری رویترز شامگاه پنجشنبه نوشت: دولت ترامپ درصدد است تا مانع ارسال محموله های نفتی ایران به ونزوئلا گردد.

خبرنگاران رویترز از کوشش خصمانه آمریکا علیه روابط تهران و ونزوئلا اطلاع داد

یک مقام ارشد دولت دونالد ترامپ به رویترز گفت: آمریکا در نظر دارد اقداماتی را در پاسخ به حمل و نقل سوخت ایران به ونزوئلا انجام دهد.

این مقام آمریکایی اضافه کرد: ایالت متحده مطمئن است که دولت نیکلاس مادورو چندین تن طلا به ایران در ازای دریافت سوخت پرداخت می نماید.

مقام دولت ترامپ تاکید نمود: این امر نه تنها مورد استقبال ایالات متحده بلکه منطقه نیز قرار نمی گیرد و ما به دنبال اقداماتی هستیم که می توان انجام داد.

مقام آمریکایی در ادامه از ارائه اقدامات کاخ سفید در اجرای این طرح خودداری کرد اما اضافه کرد که گزینه های مربوطه به ترامپ ارائه خواهد شد.

حجت الله سلطانی سفیر کشور ایران در کاراکاس با رد ادعای بعضی رسانه های غربی مبنی انتقال طلا از ونزوئلا به ایران گفت: ارسال مقدار عنوان شده 9 تن طلا توسط دولت ایران را تکذیب می کنم. این یک شایعه بی اساس و محصول دام های رسانه ای بوده و کاملا نادرست است.

سلطانی همچنین درباره این که آیا ایران به ونزوئلا بنزین فرستاده است، شرح داد: تا به امروز، از ایران بنزین به ونزوئلا انتقال داده نشده است. دولت دو کشور مذاکراتی در زمینه همکاری های تجاری دارند اما تا به امروز سوخت ایران به ونزوئلا نرسیده است.

سلطانی در بخش دیگری راجع به پروازهای اخیری که از ایران به مقصد ونزوئلا اجرا شده است، تشریح کرد: در روزهای اخیر، به طور میانگین 10 تا 17 پرواز تجاری به منظور انتقال فوری تجهیزات کاتالیزورها برای فعالیت دوباره مجموعه پالایشگاهی پونتا کوردون در پاراگوآنا اجرا شده است که این موضوع در حال حاضر در تحقق روابط جامع میان کشورهای ما یک اولویت محسوب می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1341

به "خبرنگاران رویترز از کوشش خصمانه آمریکا علیه روابط تهران و ونزوئلا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رویترز از کوشش خصمانه آمریکا علیه روابط تهران و ونزوئلا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید