خبرنگاران یک مسوول نسبت به توزیع مواد ضدعفونی تقلبی در بازار هشدار داد

به گزارش تور روسیه ارزان، مشهد- خبرنگاران- عضو هیات مدیره انجمن داروسازان خراسان رضوی نسبت به توزیع الکل و مواد ضدعفونی تقلبی در بازار هشدار داد و گفت: مردم این گونه مواد را از مراکز معتبر داروخانه ها تهیه نمایند.

خبرنگاران یک مسوول نسبت به توزیع مواد ضدعفونی تقلبی در بازار هشدار داد

جهت دریافت مشاوره خدمات تعرفه طراحی کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

دکتر محسن نجفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: در شرایط کنونی با توجه به کمبود محلول های ضد عفونی عده ای که فقط به فکر سودجویی خود هستند اقدام به تهیه و توزیع محلولهای مشابه تقلبی با قیمت های گزاف می نمایند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر که با کمبود محلولهای ضد عفونی آماده روبرو هستیم باید مردم را به تهیه مواد محلول ضدعفونی دست ساز از داروخانه ها سوق دهیم و یا اینکه آنان می توانند از محلول های جایگزین مانند وایتکس 10 برابر رقیق شده و یا سرکه سفید استفاده نمایند.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان خراسان رضوی با اشاره به مصرف بالای الکل در شرایط کنونی و افزایش چند برابری قیمت آن گفت: در محلولهای ضد عفونی از الکل سفید استفاده می گردد اما برای پاک کردن سطوح و یا حتی دست ها می توان از الکل صنعتی با غلظت 70 درصد استفاده کرد.

نجفی اضافه نمود: محلولهای ضدعفونی که توسط داروخانه ها ساخته می شوند دارای فرمول تعیین است و ترکیبات تشکیل دهنده آنها هم تعیین است.

نهادهای بازرسی اصناف و تعزیرات حکومتی خراسان رضوی تا به امروز از کشف محموله احتکاری سه هزار و 897 عددی گالن، بطری و اسپری ضدعفونی نماینده از خانه ای در مشهد، کشف 6 هزار عدد ماسک از یک فروشگاه تجهیزات پزشکی، گرانفروشی تجهیزات پزشکی بعضی واحدهای صنفی و خودداری آنها از فروش چنین ملزوماتی خبر داده اند.

نهادهای مسوول در این خصوص اقدام به تشکیل پرونده های قضایی و تعزیراتی نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1161

به "خبرنگاران یک مسوول نسبت به توزیع مواد ضدعفونی تقلبی در بازار هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک مسوول نسبت به توزیع مواد ضدعفونی تقلبی در بازار هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید