داروی استنشاقی کرونا از وخیم شدن حال بیماران جلوگیری کرد

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از پرس اسوسیشن، آزمایش های بالینی داروی استنشاقی که برای مقابله با کووید19 توسعه یافته نشان داد این داروی استنشاقی در شرکت کنندگان 79 درصد از ریسک وخامت بیماری را کاهش می دهد.

داروی استنشاقی کرونا از وخیم شدن حال بیماران جلوگیری کرد

در این آزمایش بالینی، بیمارانی که داروی SNG001 را دریافت کرده اند ، احتمال بهبود آنان 2 برابر بیشتر از افرادی که بود که از داروی جایگزین دریافت کرده بودند. شرکت داروسازی ساینیرجین(Synairgen) که در انگلیس این دارو را توسعه داده است یک نوع پروتئین آنتی ویروسی اینترفرون بتا1a یا IFN-beta است.

در تحقیقات قبلی این دارو، بیماران مبتلا به آسم شرکت کرده بودند. طی این پژوهش ها داروی مذکور قابلیت دفاع آنتی ویروسی ریه های آنان را افزایش داده بود و همچنین عملکرد این عضو بدن هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلونزا نیز بهتر شده بود.

در آزمایش بالینی فعلی، محققان و 101 شرکت کننده نمی دانستند کدام افراد داروی SNG001 و کدام عده داروی جایگزین را دریافت می کنند.

نتایج نشان داد طی بازه درمانی 16 روزه با این دارو، احتمال وخیم شدن حال بیماران(نیاز به دستگاه ونتیلاتور یا مرگ)، 79 درصد کمتر از بیمارانی بود که با داروی جایگزین معالجه شدند. همچنین طبق نتایج در این بازه زمانی میزان تنگی تنفس در بیمارانی کهSNG001 را دریافت کرده بودند، بسیار کمتر بود.

3 شرکت کننده(6درصد) در این تحقیق که داروی جایگزین دریافت کردند، فوت شدند. اما میان دریافت کنندگان دارویSNG001 هیچ مورد فوتی مشاهده نشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1435

به "داروی استنشاقی کرونا از وخیم شدن حال بیماران جلوگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی استنشاقی کرونا از وخیم شدن حال بیماران جلوگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید