دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد

به گزارش تور روسیه ارزان، یک دیپلمات فرانسوی که در سفارت کشورش در ال سالوادور خدمت می کرد به عضویت در یک جریان تند افراطی مسلمان ستیز و مشارکت در جرائم تروریستی متهم شده است.

دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد

به گزارش یورو نیوز، خبرگزاری فرانسه امروز جمعه، 22 شهریور، به نقل از منابع قضایی نزدیک به این پرونده گفت که دیپلمات یاد شده مظنون به عضویت در یک هسته وابسته به جریان راست افراطی است که پیش از این طراحی حملاتی بر ضد مسلمانان در فرانسه را برعهده داشته است.

بر اساس این گزارش شواهد بدست آمده از همکاری دیپلمات فرانسوی با این گروه افراطی سبب شده تا وی در ماه ژوئن گذشته به مشارکت در فعالیت های یک باند تبهکاری تروریستی-جنایی متهم شود.

این دیپلمات پنجاه و یک ساله که از وی به عنوان مارک - آنتوان جی Marc-Antoine G نام برده شده روز یکشنبه دوم ژوئن هنگام بازگشت به فرانسه در فرودگاه شارل دو گل توسط ماموران پلیس از میان مسافران پروازی که از مادرید به زمین نشسته بود بیرون کشیده شدن و پس از دستگیری برای بازداشت به لووراوا پره، ناحیه ای در شمال غرب پاریس منتقل شد.

منابعی که فرانس پرس به آنها استناد کرده یادآور شده اند که این دیپلمات تنها یک هوادار ساده جریان افراطی نبوده بلکه به عنوان عنصری فعال در جنبش موسوم به اقدام نیروهای عملیاتی، آ- اف-او AFO عضویت داشته است.

سیزده عضو دیگر این گروه افراطی پیش از این در سال گذشته میلادی به اتهام مشارکت در جرائم تروریستی و عضویت در باندهای تبهکاری دستگیر و بازداشت شده بودند و دیپلمات فرانسوی چهاردهیمن فردی است که در راستای تحقیقات این پرونده دستگیر می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در جریان بازرسی از منازل متهمان این پرونده تعداد زیادی سلاح گرم کشف و ضبط شده است.

گروهک افراطی AFO که اعضای آنرا مردان و زنان 33 تا 70 ساله تشکیل می دهند و در سراسر خاک فرانسه هسته هایی برای خود تشکیل داده اند پیش از این عملیاتی برای حمله به مسلمانان در این کشور طرح ریزی کرده بودند. این گروه هدف راهبردی خود را مبارزه با تهدید و خطر اسلامگرایی عنوان کرده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 712

به "دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات فرانسوی متهم به مشارکت در حملات تروریستی به مسلمانان بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید