سازمان ملل: طالبان مخالف تامین صلح و ثبات در افغانستان است

به گزارش تور روسیه ارزان، کارشناسان سازمان ملل گزارش می دهند که طالبان احتمالاً در حال آماده سازی برای افزایش تعداد عملیات نظامی خود در افغانستان است.

سازمان ملل: طالبان مخالف تامین صلح و ثبات در افغانستان است

کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل با ارائه گزارشی مربوط به اوضاع افغانستان اعلام کردند که جنگجویان طالبان اقدامات خشونت را در افغانستان نه تنها کاهش نخواهند داد، بلکه این گروه حملات شان را به سطح جدیدی خواهد رساند.

کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل متحد در این گزارش گفتند بعضی رهبران گروه طالبان علاقه ای به تامین صلح و ثبات در افغانستان ندارند.

در این سند آمده است: سخنان طالبان و گزارش های مربوط به آموزش فعال جنگجویان این گروه برای عملیات های بهاری نشان می دهند که این گروه احتمالاً عملیات نظامی را در سال 2021 افزایش خواهد داد.

بر بنیاد این گزارش، طالبان مسؤول قتل های هدفمند اخیر در افغانستان بوده و شرایط امنیتی این کشور قابل نگرانی است.

در این گزارش همچنان از روابط نزدیک طالبان با القاعده در افغانستان و تبدیل شدن این دو گروه به تهدید عظیم و جدی برای آمریکا اشاره شده است.

شورای امنیت سازمان ملل نوشته است که طالبان کوشش می نماید 50 تا 70 در صد خاک افغانستان را در کنترل خود بیاورد.

براساس این گزارش رهبران ارشد شبکه القاعده در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان زندگی می نمایند و در هماهنگی تنگاتنگ با طالبان حملات شان را در افغانستان سازماندهی و اجرا می نمایند.

سازمان ملل دریافته است که درحال حاضر هشت تا 10 هزار جنگجوی مختلف خارجی با حمایت طالبان در افغانستان می جنگند.

این درحالی است که ارتباط القاعده با طالبان همه روزه با کشته شدن جنگجویان این شبکه در کنار طالبان در میدان های جنگ ثابت می گردد اما طالبان همیشه داشتن ارتباط با گروه های تروریستی خارجی را انکار نموده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1986

به "سازمان ملل: طالبان مخالف تامین صلح و ثبات در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: طالبان مخالف تامین صلح و ثبات در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید