شریعتی نیاسر: ضرورت بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو، افزایش میانگین سنی داوطلبان ارشد

به گزارش تور روسیه ارزان، معاون آموزشی وزیر علوم بر ضرورت بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو تأکید کرد.

شریعتی نیاسر: ضرورت بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو، افزایش میانگین سنی داوطلبان ارشد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی تور روسیه ارزان به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم با حضور در دانشگاه شهید عباسپور و دانشگاه علم و صنعت از حوزه های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 بازدید کرد.

شریعتی نیاسر در این بازدید ضمن آنالیز کمیت و کیفیت برگزاری این آزمون در دو حوزه امتحانی، به گفت وگو با مسئولان برگزاری آزمون و دانشگاه های میزبان پرداخت.

وی ضمن تقدیر از نظم، هماهنگی و آرامش حاکم بر این رویداد، غیبت نزدیک به یک چهارم داوطلبان در آزمون و بالا رفتن میانگین سنی داوطلبان را از نکات قابل تأمل دانست که باید مورد آنالیز و واکاوی دقیق تر قرار بگیرد.

شریعتی نیاسر همچنین خروج بخشی از داوطلبان پیش از خاتمه وقت قانونی آزمون را در کنار رصد آمارهایی که نشان از بیشتر بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه ها نسبت به میزان متقاضیان ورود به دانشگاه در بسیاری از رشته ها دارند، دغدغه ای جدی دانست که بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو و خروج از قالب کنونی کنکور را ضروری می سازد.

آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 در 6 گروه آموزشی و در 131 کدرشته برای تمام دانشگاه های دولتی و غیردولتی با حضور 614هزار و 883 داوطلب در روزهای 23 و 24 خردادماه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 531

به "شریعتی نیاسر: ضرورت بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو، افزایش میانگین سنی داوطلبان ارشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتی نیاسر: ضرورت بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو، افزایش میانگین سنی داوطلبان ارشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید