شفر: بیشتر نگران فراموش کردن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواج مان هستم تا بازی با پرسپولیس، حضور 50 - 50 تماشاگران در دربی بهترین تصمیم بود

به گزارش تور روسیه ارزان، سرمربی تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد اینکه تماشاگران دو تیم پرطرفدار پایتخت فردا و در دربی 88 تهران حضوری برابر در استادیوم خواهند داشت، بهترین تصمیم بوده است.

شفر: بیشتر نگران فراموش کردن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواج مان هستم تا بازی با پرسپولیس، حضور 50 - 50 تماشاگران در دربی بهترین تصمیم بود

به گزارش خبرنگار ورزشی تور روسیه ارزان، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار استقلال برابر پرسپولیس در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر فوتبال گفت: همیشه در حالت عادی به همه تور روسیه ارزان دست می دادم، اما امروز تعداد شما بسیار زیاد است و این کار ممکن نیست. قبل از هر چیز باید بگویم دیشب میهمانی خوبی از سوی باشگاه ترتیب داده گردیده بود که همه عوامل باشگاه و پیشکسوتان در آن حضور داشتند و اتفاق بسیار خوبی بود.

افتخار می کنم که جزئی از خانواده استقلال هستم وی در ادامه اضافه کرد: شب گذشته از کادر فنی، مدیریت باشگاه، بازیکنان، افراد بزرگ و پیشکسوتی چون علی جباری، نصرالله عبداللهی، جواد قراب و بسیاری از بازیکنان قدیمی حضور داشتند. از این بابت خوشحالم که باشگاه بازیکنان قدیمی را فراموش ننموده است و افتخار می کنم که جزئی از این خانواده هستم. مدیرعامل استقلال در مورد گذشته و آینده باشگاه صحبت کرد. صحبت هایی در مورد آینده کرد که برای من مهم بود. مدیرعامل باشگاه همه را حمایت کرد و ما هم حمایت مان را از او اعلام می کنیم. ما تیم خوبی برای آینده می سازیم، تیمی که شامل بازیکنان باتجربه و بااستعداد خواهد بود، بازیکنانی که بتوانند خوب یاد بگیرند. در باشگاه استقلال همه از مدیرعامل تا تدارکات با هم هستند.

دربی برای من بسیار فوق العاده است و واقعاً آن را دوست دارم سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به دربی 88 گفت: به خاطر بازی فردا باید بگویم که دربی برای من بسیار فوق العاده است و واقعاً آن را دوست دارم. دربی یک بازی بزرگ است که من به عنوان بازیکن و مربی چندین و چند بار آن را در کشورهای مختلف تجربه نموده ام، نمونه اش در آلمان. وقتی مربی جامائیکا بودم دیدار ما با آمریکا یک دربی به حساب می آمد که ما آن مسابقه را 2 بر یک بردیم. دربی آنقدر اهمیت دارد که قبل از بازی ما با نساجی شما از دربی سؤال می کردید و این یعنی تب دربی همه جا را فرا گرفته بود. الان هم می بینید که در نشست خبری چقدر خبرنگار حضور دارد. باید بگویم اینکه در استادیوم نیمی از تماشاگران پرسپولیسی باشند و نیمی از تماشاگران استقلالی، یک اتفاق خیلی خوب است. ما تعدادی بازیکن جوان برای بازی فردا در اختیار داریم که در تیم های قبل شان تجربه بازی در حضور چهار پنج هزار تماشاگر را دارند، اما فردا دربی را در یک استادیوم پر از تماشاگر تجربه خواهند کرد. برای همین ما سعی کردیم تیم را جدا از مسائل تاکتیکی از نظر روحی روانی هم آماده این بازی مهم کنیم.

کیفیت بردن دربی را داریم و باید شجاعانه بازی کنیم شفر ادامه داد: ما بازی های مختلف پرسپولیس را بررسی کردیم، از جمله دو دیدار این تیم برابر الدحیل قطر را. بازیکنان پرسپولیس به خوبی پرسینگ می نمایند. آنها در تهران برابر الدحیل به خوبی این تیم را پرس کردند. شاید 92 دقیقه، 93 دقیقه، 94 و 95 دقیقه بازی به طول بکشد و مهم این است که بجنگیم. باید نظم تاکتیکی مان را حفظ کنیم و بازیکنان توان شان را برای تیم و همبازی های خود بگذارند. ما از مسابقات آسیا خارج شدیم، اما کیفیت بردن دربی را داریم و باید شجاعانه بازی کنیم. می دانم 50 هزار نفر در استادیوم و میلیون ها نفر بیرون از استادیوم از ما حمایت می نمایند. ما با حمایت آنها می توانیم جلو رفته و نتیجه بگیریم.

می دانم بازیکنانم همه توان شان را در زمین می گذارند وی خاطر نشان کرد: بعد از تمرین عصر امروز، 11 نفر را انتخاب می کنم، اما در یکی دو پست شرایط هنوز صددرصد نیست. با این وجود می دانم بازیکنانم همه توان شان را در زمین می گذارند. دربی هیجان بسیار بزرگی نه تنها داخل زمین، بلکه بیرون از زمین دارد. امیدوارم همان طور که سال گذشته دربی بدون مشکل برگزار گردید، سال جاری هم به خوبی برگزار گردد و نه مسئله ای برای تماشاگر به وجود بیاید و نه داور. باید همیشه به داور احترام گذاشت و اجازه ندهیم مسئله ای که برای یکی از داوران افتاد تکرار گردد. امیدوارم دربی به گونه ای برگزار گردد که تماشاگران بدون مشکل استادیوم را ترک نمایند.

همیشه آنچه را که در تمرینات مرور می کنیم در زمین خیلی خوب اجرا نمی کنیم سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که تیم شما بهترین بازی خود را در این فصل مقابل السد در قطر ارائه کرد، در دیداری که شما از یک هافبک دفاعی استفاده کردید. آیا بهتر نیست در دیدارهای آینده این کار را انجام دهید و آیا در دربی همین تفکر را خواهید داشت یا مجدداً با دو هافبک دفاعی راهی میدان خواهید شد؟، خاطر نشان کرد: از سؤال شما خیلی خوشحال شدم و می توانم خیلی زیاد در مورد این مسئله صحبت کنم. ما در هر بازی از دو پوزیشن در مرکز میدان استفاده می کنیم؛ یکی پوزیشن شماره شش و جلوتر از آن پوزیشن های شماره هشت و 10. مشکل این است که باید در حالت دفاع یکی به پوزیشن شش اضافه گردد و در زمان حمله نیز او در کار حمله شرکت کند. ما پارسال با امید (ابراهیمی) و فرشید اسماعیلی خیلی خوب این کار را انجام دادیم و الان علی کریمی و فرشید این کار را انجام می دهند. در واقع فرشید باید زمان دفاع به عقب برگردد و در آن صورت ما دو هافبک دفاعی داریم و در زمان حمله به خط حمله اضافه می گردد. کاری که در قطر و مقابل تراکتورسازی فرشید خیلی خوب انجام داد، حتی دیدید در بازی با تراکتورسازی یک گل با همکاری خوب با تبریزی به ثمر رساند. گاهی وقت ها آنچه را که در تمرینات مرور می کنیم، در زمین خیلی خوب اجرا می کنیم، اما همیشه این اتفاق نمی افتد.

حضور 50 - 50 تماشاگران در دربی بهترین تصمیمی بود که اتخاذ شد شفر در مورد اینکه باشگاه استقلال با قانون 90 به 10 درصد تماشاگران میزبان و میهمان مخالفت نموده است، گفت: دربی 90 به 10 درصد نیست و 50 به 50 است. این بهترین تصمیمی بود که اتخاذ شد، چرا که حضور 90 درصد از طرفداران پرسپولیس یا استقلال اتفاق خوبی نیست. اوایل که به اینجا آمده بودم عکسی از استادیوم دیدم که نصفی از آن آبی بود و نصفش قرمز و اتفاق خوبی بود.

چشمی نیاز به حمایت دارد و حمایت کامل من را هم خواهد داشت وی در مورد اینکه روزبه چشمی اخراجش باعث حذف استقلال در لیگ قهرمانان آسیا شد و آیا برای دربی این بازیکن آماده است یا خیر، گفت: پس از بازی با السد با روزبه در مورد کارت های او صحبت کردم. مهم کارت اول بود که با داور صحبت کرد. وقتی با داوری از سنگاپور، اندونزی یا مالزی روبه رو هستید نباید با آنها صحبت کنید. باید لبخند زده و بگذرید. روزبه مدافع و هافبک خوبی است و برابر مراکش بازی خوبی انجام داد. او نیاز به حمایت دارد و حمایت کامل من را هم خواهد داشت.

تذکر مدیررسانه ای استقلال در مورد یک سؤال خبرنگاری در مورد مارکوس نیومایر از شفر سؤال پرسید که این بازیکن از سال 2011 که مصدوم بوده و آیا دریافت چنین بازیکنی ریسک نبوده است که در این لحظه مدیر رسانه ای تیم استقلال گفت: بهتر است درباره بازی فردا سؤال بپرسید. در این رابطه دکتر نوروزی شرح داده است.

از کجا می دانید که ما مشکل تاکتیکی داریم؟! سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به سؤال خبرنگاری راجع به اینکه چرا تیمش در اجرای مسائل تاکتیکی مشکل دارد و آیا قرار است در دربی هم با همین مشکل تاکتیکی و عدم هماهنگی روبرو شوند، گفت: شما از کجا می دانید که ما مشکل تاکتیکی داریم؟!

همه چیز با فشار دادن یک دکمه بهتر نمی گردد، بلکه زمان ضروری است شفر در ادامه راجع به اینکه آمار نشان می دهد تیمش نسبت به فصل گذشته در خیلی از مسائل تاکتیکی اُفت نموده است نیز خاطر نشان کرد: در حالت عادی نمی توانم در مورد گذشته حرفی بزنم، چرا که می خواهم راجع به آینده و مسائل پیشِ روی مان صحبت کنم، اما الان برای آخرین بار می گویم که تیم ما نسبت به فصل گذشته شش بازیکن اصلی خود را از دست داده است. من زمانی که به استقلال آمده ام گفتم نیاز به زمان است تا بهتر شویم و بعد از سه چهار ماه تیم خیلی خوبی ساختیم و به جمع هشت تیم برتر آسیا راه پیدا کردیم. الان هم می گویم زمان نیاز است تا این تیم شکل بگیرد. همه چیز با فشار دادن یک دکمه بهتر نمی گردد، بلکه زمان ضروری است. برای شما یک مثال می زنم؛ زبانی که با آن حرف می زنید فارسی است، اما اگر یک باره بگویند که باید انگلیسی صحبت کنید قطعاً برای فراگیری این زبان به زمان نیاز دارید. همین شرایط در تیم ما حاکم است. یک بازیکن از تیمی آمده است که وظیفه اش دفاعی بوده، اما اینجا باید هجومی کار کند یا تاکتیک تیمش روی ضدحمله بوده است، اما اینجا خیلی فرق می نماید. برای همین می گویم باید زمان بگذرد تا به تیمی که می خواهید تبدیل شوید. پلی استیشن بازی نمی کنیم که من دکمه ای را بزنم که همه چیز تغییر کند. الان هم تأکید می کنم مطمئن باشید که این تیم را بار دیگر در کنار هم می سازیم، مثل سال قبل.

ما کوشش می کنیم و می جنگیم تا به هدفی که می خواهیم برسیم وی توضیح داد: زمانی که گواردیولا به منچسترسیتی رفت گفت که نیاز به زمان دارد، سپس دیدید که او با این تیم قهرمان شد. سرمربی دورتموند هم همین شرایط را داشت. طرفداران استقلال شرایط را می دانند و احساس خوبی دارند. ما کوشش می کنیم و می جنگیم تا به هدفی که می خواهیم برسیم.

به برانکو علاقه دارم سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اظهارات برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس مبنی بر اینکه ترکیب استقلال را می داند، گفت: من برای شرکت در اجلاس AFC، سه روز را با برانکو بودم او انسان بسیار خوبی است. به او علاقه دارم.

مدیررسانه ای استقلال: دربی هیچ تأثیری در آینده کاری شفر ندارد خبرنگاری در نشست خبری این سؤال را پرسید که شکست در دربی قربانی داشته و از شفر پرسید که آیا نگران وضعیت خودش نیست که بار دیگر مدیر رسانه ای استقلال گفت بارها امیرحسین فتحی و اصغر حاجیلو حمایت کامل شان را اعلام نموده اند و دربی هیچ تأثیری در آینده کاری شفر ندارد.

طرفداری که می گوید دربی را نمی بریم، طرفدار خوبی نیست شفر در مورد اینکه در نظرسنجی ها بیشتر به برتری پرسپولیس در دربی رأی داده اند، گفت: زمانی که طرفداران استقلال بگویند دربی را نمی بریم، طرفداران خوبی نیستند، همین طور طرفداران پرسپولیس. هر طرفداری باید در مورد تیم خودش اطمینان داشته باشد. دربی نه تنها در ایران و آسیا بلکه در جاهای دیگر جهان بازتاب دارد. تعدادی از رسانه های آلمانی با من تماس گرفته و در مورد دربی سوال می نمایند. شاید یک رسانه از آلمان برای دربی بیاید.

بیشتر نگران فراموش کردن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواج مان هستم تا دربی سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان یادآور شد: اوایل حضورم در استقلال همه گفتند که باید دربی را ببریم. ما آنقدر خوب کوشش کردیم که پس از باخت مقابل پرسپولیس تشویق شدیم. اگر خوش شانس بودیم و صاحب پنالتی گردیده یا یکی از موقعیت ها را به گل تبدیل می کردیم، می توانستیم مساوی نموده یا ببریم. من نگرانی بابت دربی ندارم و تنها نگرانم که تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواجم را فراموش کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 113

به "شفر: بیشتر نگران فراموش کردن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواج مان هستم تا بازی با پرسپولیس، حضور 50 - 50 تماشاگران در دربی بهترین تصمیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: بیشتر نگران فراموش کردن تاریخ تولد همسرم یا سالگرد ازدواج مان هستم تا بازی با پرسپولیس، حضور 50 - 50 تماشاگران در دربی بهترین تصمیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید