طالبان: همه دنیا مشاهده کردند که آمریکایی ها به هیچ توافقنامه ای پایبند نیستند

به گزارش تور روسیه ارزان، سخنگوی طالبان گفت: با اصرار آمریکا بر باقی ماندن نیروهایش در افغانستان تا اواخر تابستان همه دنیا در عمل مشاهده کردند که آمریکایی ها به هیچ توافقنامه ای پایبند نیستند و این بسیار شرم آور است.

طالبان: همه دنیا مشاهده کردند که آمریکایی ها به هیچ توافقنامه ای پایبند نیستند

به گزارش ، محمد نعیم وردک، سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره به تاخیر افتادن خروج نیرو های آمریکایی و ناتو از افغانستان تا 11 سپتامبر/ 20 سنبله آینده گفت: این موضع که مغایر با توافقنامه دوحه میان آمریکا و طالبان و همچنین ناقض قوانین و مقررات بین اللملی است عامل ادامه تنش و طولانی شدن فرایند صلح است.

عضو ارشد طالبان گفت: با اصرار آمریکا بر باقی ماندن نیروهایش در افغانستان تا اواخر تابستان همه دنیا در عمل مشاهده کردند که آمریکایی ها به هیچ توافقنامه ای پایبند نیستند و این بسیار شرم آور است.

سخنگوی طالبان همچنین درباره مذاکرات پیش روی صلح در استانبول ترکیه گفت: با باقیماندن نیرو های خارجی در افغانستان طالبان رسما اعلام نموده مادامی که نیرو های خارجی در افغانستان حضور دارند در مذاکرات صلح شرکت نمی کند.

نعیم وردک درباره طرح شورای مصالحه ملی افغانستان هم گفت: هر طرح صلحی باید بر پایه منافع ملت افغانستان و انتها اشغالگری نیرو های خارجی پایدار باشد، اما در بسیاری از طرح های پیشنهادی مصالح شخصی و گروهی در نظر گرفته شده است.

عضو ارشد طالبان اضافه کرد: هدف اصلی ما اخراج نیرو های خارجی، معین سرنوشت از طرف مردم و ایجاد یک نظام مستقل اسلامی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1906

به "طالبان: همه دنیا مشاهده کردند که آمریکایی ها به هیچ توافقنامه ای پایبند نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: همه دنیا مشاهده کردند که آمریکایی ها به هیچ توافقنامه ای پایبند نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید