عقب نشینی کردها تا 30 کیلومتری از مرز ترکیه، دمشق: سوریه همه فرزندانش را در آغوش می کشد

به گزارش تور روسیه ارزان، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک بیان کرد، نیروهای مدافع خلق کرد با ضمانت های روسیه به سمت جنوب سوریه عقب نشینی نموده اند.

عقب نشینی کردها تا 30 کیلومتری از مرز ترکیه، دمشق: سوریه همه فرزندانش را در آغوش می کشد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روسیاالیوم، مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) توضیح داد: یگان های مدافع خلق کرد از دو شهر عامودا و الدرباسیه واقع در مرزهای با ترکیه عقب نشینی نموده اند و به سمت جنوب رفته اند.

سخنگوی قسد اعلام نمود: یگان های مدافع خلق با ضمانت های روسیه32 کیلومتر به سمت جنوب عقب نشینی نموده اند.

مصطفی بالی در ادامه اضافه نمود: روسیه میان کانتون نمودها و دمشق برای دستیابی به راهکاری سیاسی نقش ضامن را ایفا می نماید.

وی همچنین عنوان داشت: نیروهای دولتی سوریه به طور کامل در مرزهای با ترکیه مستقر خواهند شد.

همزمان، فرماندهی کل نیروهای سوریه دموکراتیک امروز (یکشنبه) در بیانیه ای بر موافقت خود با طرح روسیه تاکید نمود و گفت، بعد از مذاکرات فشرده با روسیه درمورد شروط سابق خود، با اجرای طرح مسکو برای توقف تهاجم ترکیه به شمال شرق سوریه که با استناد به توافق سوچی امضا شده در 22 اکتبر 2019 بود، موافقت کردیم.

فرماندهی نیروهای قسد اضافه نمود، نیروهای وابسته به آن به منظور جلوگیری از کشتار و دور کردن ساکنان منطقه از جنگ ترکیه در مواضع جدیدی به دور از مرزهای ترکیه و سوریه مستقر خواهند شد.

این منبع اضافه نمود، نیروهای گارد مرزی وابسته به دولت مرکزی در طول مرزهای سوریه با ترکیه مستقر خواهند شد.

ترکیه نهم اکتبر عملیاتی تحت عنوان چشمه صلح در سوریه علیه نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) به راه انداخت که با محکومیت بین المللی روبرو شد. پیش از شروع این عملیات، آمریکا از خروج نیروهای آمریکایی از این منطقه اطلاع داد که چراغ سبزی برای شروع عملیات ترکیه بود. این گروه از نمودها، از متحدان کلیدی آمریکا در مبارزه علیه داعش بود که از دیدگاه ترکیه تروریست محسوب می شوند.

واکنش دمشق

به همین دلیل وزارت خارجه سوریه از عقب نشینی نیروهای کرد در شمال سوریه به عمق 30 کیلومتری استقبال کرد.

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام نمود، این عقب نشینی بهانه اصلی را از ترکیه برای تجاوز به خاک سوریه می گیرد و نشان می دهد که سوریه متعلق به تمامی گروه های سوری است و امنیت و سلامتی ملت خود را تضمین می نماید.

این منبع اضافه نمود: سوریه تمامی فرزندانش را به آغوش می کشد و به تمامی آن ها یاری می نماید و زمینه را برای همگان برای بازگشت به وحدت ملی فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 876

به "عقب نشینی کردها تا 30 کیلومتری از مرز ترکیه، دمشق: سوریه همه فرزندانش را در آغوش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی کردها تا 30 کیلومتری از مرز ترکیه، دمشق: سوریه همه فرزندانش را در آغوش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید