مارکوس هوچینز، قهرمانی که ما را از شر وانا کرای نجات داد، متهم به پخش کردن یک بدافزار رباینده اطلاعات بانکی شد

به گزارش تور روسیه ارزان، در اوایل ماه می، بدافزاری به نام وانا کرای همه را نگران نموده بود. این بدافزار خیلی سریع صدها هزار کامپیوتر را در سراسر دنیا مبتلا کرد و هارد دیسک های آنها را رمزنگاری کرد.

مارکوس هوچینز، قهرمانی که ما را از شر وانا کرای نجات داد، متهم به پخش کردن یک بدافزار رباینده اطلاعات بانکی شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

هکرها پیغام های به صاحبان این کامپیوترها ارسال می کردند و از آنها 300 دلار باج می خواستند. تنها در صورت پرداخت آنها رمز برای رمزگشایی هاردها به آنها می دادند.

اما ناگهان سر و صدای وانا کرای خوابی. چرا؟

آیا همه سیستم های کامپیوتری جهان با به روزرسانی های خوب، خودشان را ایمن نموده بودند؟

نه، قسمت عمده ای از خاموش شدن جنجال وانا کرای به خاطر کاری بود که یک جوان بریتانیایی 23 ساله به نام مارکوس هوچینز انجام داد. او که توسط شرکت امنیت سایبری به نام Kryptos Logic استخدام شده بود، توانست یک کلید مخفی برای خاموش کردن باج افزار لوانا کرای پیدا کند که تا پیش از آن کسی متوجه آن نشده بود.

در شرایطی که احتمال داشت به جای یک میلیون کامپیوتر مبتلاشده در آن بازه زمانی، 10 تا 15 میلیون کامپیوتر درگیر شوند، همین کشف هوچینز، ناگهان قسمت عمده مشکل را حل کرد.

اما موضوع به همین سادگی تمام نشد و حالا خود هوچینز که جایزه ای هم برای خدمات خود دریافت نموده به دردسر افتاده است.

حالا وزارت دادگستری آمریکا او را متهم نموده که خود هوچینز بین سال های 2014 تا 2015، یک تروجان برای دزدیدن اطلاعات بانکی به نام Kronos منتشر نموده است.

فعلا او یک بار به دادگاه احضار شده و سؤالاتی از او پرسیده شده و فعلا هوچینز تا قبل از اینکه وکیل برای خود انتخاب کند، بیشتر سکوت در پیش گرفته و تنها پاسخ های یک کلمه ای به بعضی از سؤالات داده است.

بدافزاری که او دوستش طراحی نموده بودند، به وسیله آلفا بی با قیمت های چندهزار دلاری به فروش می رسید.

بدافزار کرونوس که او ارائه نموده بود، از پس کار پیچیده سرک کشیدن در اطلاعات بانکی برمی آمد و به علاوه پشتیبانی هم داشت، طوری که خیلی ها تصور می کردند یک گروه بزرگ پشت کرونوس باشد.

موضوع کرونوس و ربط هوچینز با آن وقتی لو رفت که آلفا بی-بزرگ ترین فروشگاه وب تاریک تا حالا- بسته شد و سرورهایش مورد آنالیز قرار گرفتند.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 744

به "مارکوس هوچینز، قهرمانی که ما را از شر وانا کرای نجات داد، متهم به پخش کردن یک بدافزار رباینده اطلاعات بانکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارکوس هوچینز، قهرمانی که ما را از شر وانا کرای نجات داد، متهم به پخش کردن یک بدافزار رباینده اطلاعات بانکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید