موج جدید آتش سوزی های کالیفرنیا هزاران نفر را آواره کرد

به گزارش تور روسیه ارزان، آتش سوزی های متعدد در شمال و جنوب کالیفرنیا موجب آواره شدن ده ها هزار نفر شده است.

موج جدید آتش سوزی های کالیفرنیا هزاران نفر را آواره کرد

ایسنا نوشت: در منطقه سونوما، در شمال سانفرانسیسکو، فقط دقایقی بعد از اتصالی در یک دکل برق، آتش به یاری وزش بادهای شدید به سرعت زبانه کشید و گسترش یافت.

روز چهارشنبه ابتدا قسمتی از دکل فشار قوی برق در منطقه کین سید دچار آسیب شد و چند دقیقه بعد از آن، آتش سوزی در این ناحیه آغاز شده است؛ همچنین حریق در این منطقه به یاری بادهای شدید به سرعت گسترش یافته است.

فرماندار کالیفرنیا، ایالتی که در اوج فصل آتش سوزی های جنگل ها قرار گرفته است، در منطقه سونوما در شمال و لس آنجلس در جنوب اعلام وضعیت فوق العاده نموده است.

اتصال در تاسیسات برق شرکت پی جی اندئی همچنین علت به راه افتادن مرگ بارترین آتش سوزی تاریخ کالیفرنیا در سال گذشته شد که در پی آن 85 نفر در شهر پارادایس جان باختند و این شهر در شمال کالیفرنیا به تلی از خاکستر بدل شد.

گوین نیوزام، فرماندار کالیفرنیا، روز آدینه اعلام نمود: این شرکت که تامین نماینده عمده گاز و برق در شمال کالیفرنیاست از وظایف خود بازمانده است.

  • آتش سوزی در کالیفرنیا

او مسئولان شرکت پی جی اندئی را به سوءمدیریت متهم نموده است. با این همه، این شرکت گفته هنوز متقاعد نشده که مشکل در دکل فشار قوی برق عامل آغاز آتش سوزی در منطقه کین سید بوده است.

بیل جانسون، مدیرعامل پی جی اندئی، به واشنگتن پست گفت: هنوز نمی دانیم چه چیزی دقیقاً روی داده است.

این شرکت می گوید از بیم به راه افتادن آتش هنگام وزش بادهای شدید، خطوط برق در این منطقه را از کار انداخته بوده اما دکل ها هنگام آغاز آتش سوزی کین سید هنوز برق داشتند.

طبق آخرین گزارش ها در این منطقه دست کم 21 خانه سوخته و حدود 2 هزار سکنه ناچار به تخلیه فوری منازل خود شده اند.

هم زمان از جنوب کالیفرنیا، که پرجمعیت ترین ایالت آمریکاست، گزارش شده با توجه به ادامه وزش بادهای شدید احتمالاً آتش سوزی ها در طول دو روز آینده گسترش بیشتری خواهند یافت.

1300 آتش نشان هم اکنون در کوشش برای مهار این آتش هستند و هواپیماها کوشش می نمایند با ریختن مواد مخصوص محدوده یا جهت حرکت آتش را کنترل نمایند.

بنا بر گزارش بی بی سی، سال گذشته حدود 100 نفر در جریان ده ها آتش سوزی در نقاط مختلف کالیفرنیا جان باختند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 875

به "موج جدید آتش سوزی های کالیفرنیا هزاران نفر را آواره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدید آتش سوزی های کالیفرنیا هزاران نفر را آواره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید