موزهای وارداتی شب عید به بازار رسید، کاهش قیمت موز

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش تجارت نیوز، موز سه هزار تومان ارزان شد و اولین محموله وارداتی جدید وارد بازار شد، این در حالی است که دو هفته پیش سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران قیمت دستوری موز را 25 هزار تومان خاطرنشان کرد و گفته بود: کسانی که موز را بالای 25 هزار تومان بفروشند، جریمه می شوند. اما هنوز موز کیلویی 50 هزار تومان در بازار به وفور دیده می گردد.

موزهای وارداتی شب عید به بازار رسید، کاهش قیمت موز

مقصر گرانی موز گمرک است

به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان، علت گرانی موز به عدم همکاری گمرک با تاجران بر می شود. اکبر یاوری می گوید: تخلیه کانتیرهای موز، زمان زیادی طول کشید و همین مساله موجب تحمیل هزینه اضافه به واردکنندگان شده است.

او با اشاره به کاهش قیمت موز به خبرنگاران گفت: امروز اولین محموله جدید موز وارد میدان شد. کشتی موزهای هندی هم در راه است. به نظر می رسد که این موزها هم هفته آینده از راه برسد و امروز قیمت موز نسبت به روز گذشته سه هزار تومان کاهش داشت.

او همچنین گفت: امروز موز هندی کیلویی 32 هزار تومان و موز اکوادوری کیلویی 40 هزار تومان فروخته شد و پیش بینی بر این است که قیمت موز اکوادوری به کیلویی 35 هزار تومان برسد.

محموله جدید موز در حال رنگ آوری است

هر چند که امروز اولین محموله موز به بازار رسیده است اما به گفته فروشندگان هنوز موز گران به دست مصرف کنندگان می رسد. به گفته یاوری، محموله های جدید وارداتی موز در حال رنگ آوری است.

عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان در خاتمه تاکید نمود:چنانچه گمرک با تاجران همکاری کند همان طور که قول دادیم قیمت موز به کمتر از 25 هزار تومان می رسد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1841

به "موزهای وارداتی شب عید به بازار رسید، کاهش قیمت موز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزهای وارداتی شب عید به بازار رسید، کاهش قیمت موز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید