موشک های بالستیک فراصوت چین سامانه های دفاعی آمریکا را به چالش می کشند

رسانه های بین المللی در تحلیل هایی نوشتند که موشک های بالستیک جدید فرا صوت چین نه تنها سامانه های دفاعی آمریکا را به چالش می کشند، بلکه می توانند با دقت به اهداف نظامی دیگری در منطقه اصابت نمایند.

موشک های بالستیک فراصوت چین سامانه های دفاعی آمریکا را به چالش می کشند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رسانه های بین المللی رژه ارتش چین در روز ملی این کشور در یکم اکتبر به ویژه نمایش انواع موشک های بالستیک را تهدیدی علیه ارتش آمریکا و سامانه های دفاع موشکی این کشور برشمردند.

به نوشته وبگاه انگلیسی جینز دیفنس، ارتش جمهوری خلق چین بیش از 15000 پرسنل نظامی، بیش از 160 فروند هواپیما و 580 تجهیزات نظامی را در یک رژه قدرتمند به نمایش گذاشت.

جینز دیفنس نمایش قدرت چین با ارائه چند موشک اتمی راهبردی چون انواع موشک های بالستیک قاره پیما از نوع دانگ فنگ 5، 31 و 41 را قابل توجه ارزیابی کرد.

این وبگاه نوشت، اگرچه زرادخانه اتمی چین به مراتب کوچکتر از روسیه و آمریکاست، اما رشد قابل توجهی داشته است. رشد فزاینده زرادخانه موشکی چین تهدید علیه آزادی عملیاتی ارتش آمریکا به حساب می آید.

بر اساس این گزارش، شی جینپینگ رئیس جمهور چین طی سخنرانی در هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین گفت، هیچ نیرویی نمی تواند ملت چین را به لرزه درآورد و از پیشرفت این کشور ممانعت کند.

روزنامه چایانا مورنینگ پست نیز چند روز قبل به نقل متخصصان نظامی نوشت، موشک های بالستیک جدید فرا صوت چین نه تنها سامانه های دفاعی ایالات متحده را به چالش می کشد، بلکه می تواند با دقت بیشتری به اهداف نظامی در ژاپن و هند اصابت کند.

این ارزیابی پس از آن انجام شد که مجله دیپلمات چاپ ژاپن گزارش کرد که یگان موشکی چین اواخر سال گذشته دو آزمایش را با موشک های جدید فراصوت دانگفنگ -17 انجام داد.

به گفته آگاهان نظامی در مقایسه با موشک های بالستیک معمولی، کلاهک های موشک دانگفنگ- 17 می توانند با سرعت بسیار بیشتر، پرواز در ارتفاع پایین تر و مسیرهای کمتر قابل ردیابی حرکت نمایند. این باعث می گردد تا سامانه های دفاعی زمان کمتری را برای رهگیری داشته باشند.

به گفته منابع اطلاعاتی آمریکا، هر دو آزمایش موشکی چین موفقیت آمیز بودند و موشک دانگفنگ- 17 تا سال 2020 عملیاتی می گردد.

آنتونی وونگ دونگ تحلیلگر نظامی مستقر در ماکائو در این زمینه گفت، موشک های جدید چین می توانند سامانه ضد موشکی آمریکا موسوم به تاد را نابود نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1398 شناسه مطلب: 682

به "موشک های بالستیک فراصوت چین سامانه های دفاعی آمریکا را به چالش می کشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک های بالستیک فراصوت چین سامانه های دفاعی آمریکا را به چالش می کشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید