نقش حشد شعبی در شکست داعش، علت تحریم شدن آن از سوی آمریکا بود

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، محمد کریم نماینده مجلس عراق امروز یکشنبه از اقدام آمریکا در تحریم فرماندهان حشد شعبی به ویژه فالح الفیاض و ابوفدک المحمداوی به شدت انتقاد کرد.

نقش حشد شعبی در شکست داعش، علت تحریم شدن آن از سوی آمریکا بود

بر اساس این گزارش، وی در این ارتباط شرح داد: علت اصلی و اساسی اقدام آمریکا در تحریم فرماندهان حشد شعبی این است که این گروه مقاومتی طرح ها و نقشه هایِ تروریستی داعش را با شکست روبرو ساخت.

محمد کریم همچنین یادآور شد: دولت بغداد در قبال اقدام آمریکایی ها در تحریم فرماندهان حشد شعبی باید گامی بردارد. تا به امروز شاهد موضع روشنی از سوی دولت بغداد در این زمینه نبوده ایم. دولت باید موضعی قاطعانه اتخاذ کند.

پیش از این، مازن الزیدی تحلیلگر عراقی در سخنانی به اقدام آمریکا در تحریم شخصیت های حشد شعبی واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: تحریم افراد و شخصیت ها توسط واشنگتن معنا و مفهوم خاصی دارد.

این تحلیلگر عراقی یادآور شد: گنجاندن نام فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد شعبی و سپس ابو فدک المحمداوی، نایب رئیس این سازمان در فهرست تحریم های آمریکا، تاکیدی بر این موضوع است که آمریکا همان راه و روشی را ادامه می دهد که یک سال قبل با ترور ابو مهدی المهندس آغاز کرد.

این تحلیلگر عراقی همچنین گفت: تاریخ جنایات آمریکا به ما آموخته است که قرار دریافت نام افراد در فهرست تحریم های آمریکا، مقدمه ای برای حذف فیزیکی آنها است. آمریکایی ها اخیراً فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد شعبی را تحریم کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1747

به "نقش حشد شعبی در شکست داعش، علت تحریم شدن آن از سوی آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش حشد شعبی در شکست داعش، علت تحریم شدن آن از سوی آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید