همسر البغدادی اطلاعات زیادی درباره داعش فاش کرد

به گزارش تور روسیه ارزان، یک مقام ترکیه ای پنجشنبه گفته همسر سرنموده داعش بعد از بازداشت اطلاعات زیادی درباره این گروه تروریستی فاش نموده است.

همسر البغدادی اطلاعات زیادی درباره داعش فاش کرد

به گزارش گروه بین الملل تور روسیه ارزان، یک مقام ترکیه ای پنجشنبه گفته یکی از همسران دستگیرشده ابوبکر البغدادی، سرنموده معدوم داعش اطلاعات زیادی درباره این گروه تروریستی فاش نموده است.

این مقام ترکیه ای در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفت همسر البغدادی خودش را رانیا محمود معرفی نموده نام واقعی او اسماء فوزی محمد القبیسی است.

گفته می گردد او همسر اول ابوبکر البغدادی است. آمریکا هفته پیش مدعی شد البغدادی را در جریان یک حمله در سوریه کشته است. سرنموده داعش چهار همسر داشت.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه مدعی شد که کشورش همسر ابوبکر البغدادی را دستگیر نموده است. وی در مورد وضعیت همسر البغدادی شرح داد: البغدادی خود را درون تونلی نابود کرد و آمریکا در حال سر و صدا کردن (درباره این قضیه) است. من برای اولین بار شرح می دهم که ما همسر البغدادی را دستگیر کردیم و (در این خصوص) سر و صدا برپا نمی کنیم.

وی در این خصوص شرح داد: آمریکا می گوید البغدادی خود را در تونلی کشته است. آنها در این خصوص آغاز به سروصدا کردن (جنجال به راه انداختن) نموده اند اما من اینجا برای اولین بار اعلام می کنم: ما همسرش را دستگیر کردیم و مثل آنها جنجال به راه ننداخته ایم. ما همچنین خواهر و شوهر خواهرش را در سوریه بازداشت کردیم.

مقام ترکیه به خبرگزاری فرانسه گفت: ما هویت واقعی همسر او را فوراً کشف کردیم و بعد از آن او داوطلب شد که اطلاعات زیادی درباره بغدادی و کارهای داخلی داعش ارائه دهد.

وی اضافه کرد: توانستیم چیزهای زیادی را تأیید کنیم که تا به حال از آنها خبر داشتیم. اطلاعات جدیدی هم به دست آوردیم که به دستگیری هایی در جاهای دیگر منجر شد.

آمریکا هفته قبل مدعی شده بود نیروهای این کشور طی عملیاتی در استان ادلب سوریه، ابوبکر بغدادی را به همراه جانشین او کشته اند. مؤسسه رسانه ایفرقان وابسته به داعش نیز در پیامی صوتی کشته شدن البغدادی را تایید کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 908

به "همسر البغدادی اطلاعات زیادی درباره داعش فاش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسر البغدادی اطلاعات زیادی درباره داعش فاش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید