وزیر قطر : ترکیه از خود در برابر تروریسم دفاع نموده است

به گزارش تور روسیه ارزان، وزیر دفاع قطر بیان کرد، اقدام ترکیه برای دفاع از خود در برابر گروه های تروریستی، جنایت نیست.

وزیر قطر : ترکیه از خود در برابر تروریسم دفاع نموده است

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

قطر

به نقل از خبرگزاری آناتولی، خالد بن محمد العطیه، وزیر دفاع قطر گفت: آنچه که ترکیه برای حفاظت از تمامیت ارضی سوریه انجام می دهد، اتحادیه عرب انجام نمی دهد. ترکیه میزبان چهار میلیون آواره است و اگر رفتارش با آوارگان بد بود درب ها را باز نموده و اروپا را غرق در آوارگان می کرد.

پیش از این هم محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر از ترکیه دفاع نموده و هدف از حمله این کشور به مناطق کردنشین سوریه را نابودی تهدید قریب الوقوع عنوان نموده و گفته بود: ما نمی توانیم ترکیه را به تنهایی مقصر بدانیم. آنکارا به خطر قریب الوقوعی که امنیت این کشور را هدف قرار می دهد، پاسخ داد.

ترکیه

این وزیر قطری اضافه نمود: ترکیه از همان ابتدا گفت از یگان های مدافع خلق کرد وابسته به حزب کارگران کردستان که آن را سازمانی تروریستی می داند حمایت نمی نماید، اما کسی این اظهارات را نشنید. ترکیه یک سال است که کوشش می نماید تا این مسئله را با ایالات متحده حل نماید و منطقه ای امن ایجاد و خطر را از مرزهای خود دور نگه دارد. یگان های مدافع خلق کرد وابسته به حزب کارگران کردستان هستند که تعدادی از کشورها این حزب را تروریست می دانند. ما تصور نمی کنیم که ترکیه علیه نمودها کار می نماید. ترکیه علیه گروهی از اشخاصی که در صفوف نمودها هستند، کار می نماید.

موضع قطر در تضاد با مواضع کشورهای عربی و غربی است که حمله ترکیه به سوریه را محکوم کردند؛ حمله ای که باعث شد واشنگتن تحریم هایی را علیه آنکارا اعمال کند و بعضی از کشورهای غربی هم فروش تسلیحات خود به ترکیه را به حالت تعلیق درآورند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 754

به "وزیر قطر : ترکیه از خود در برابر تروریسم دفاع نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر قطر : ترکیه از خود در برابر تروریسم دفاع نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید