پاسخگویی 24 ساعته وزارت راه درباره سامانه املاک و اسکان

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت راه و شهرسازی به منظور سهولت در ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان، 24 ساعته، تلفنی و پیامکی به سوالات شهروندان پاسخ می دهد.

پاسخگویی 24 ساعته وزارت راه درباره سامانه املاک و اسکان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از وزارت راه و شهرسازی، مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور با شماره 59198-021 وشماره پیامکی 021193 برای پاسخگویی به صورت 24 ساعته آمادگی دارد.

شهروندان تهرانی با دریافت شماره 59198 و شهروندان دیگر استان های کشور با شماره گیری 02159198 می توانند در مصاحبه با کارشناسان مرکز ارتباط مردمی سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع ها و سوالات خود را مطرح نمایند.

لازم به ذکر است، بر اساس الزام قانونی (اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب دی 1399)، تمامی سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر مکلف هستند اطلاعات محل سکونت و املاک تحت مالکیت خود را با مالکیت های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی در سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی https://amlak.mrud.ir ثبت نمایند.

مدت خوداظهاری و درج اطلاعات سکونتی و ملکی تا 19 خرداد 1400 ادامه دارد.

یادآور می گردد، بر اساس تمهیدات وزارت راه و شهرسازی، در ابتدای طرح که از 19 فروردین 1400 شروع شد، سرپرستان خانوار این امکان را دارند تا 9 اردیبهشت بر اساس آخرین رقم کد ملی خود (سرپرست خانوار) نسبت به ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خود در سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اقدام نمایند و پس از آن برای افراد جامانده از ثبت نام، از تاریخ 10 اردیبهشت تا 19 خرداد امکان درج اطلاعات ملکی و سکونتی در سامانه ملی املاک و اسکان فراهم شده است.

انجام خوداظهاری به وسیله سامانه در اینترنت و با رایانه شخصی بصورت رایگان برای عموم فراهم است. همچنین، در صورت تمایل استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان دولت با هزینه شخصی نیز امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1916

به "پاسخگویی 24 ساعته وزارت راه درباره سامانه املاک و اسکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخگویی 24 ساعته وزارت راه درباره سامانه املاک و اسکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید