کنترل شورای انتقالی در یمن بر سقطری

به گزارش تور روسیه ارزان، عضو هیئت رئیسه شورای انتقالی جنوب در یمن اعلام نمود که نیرو های این شورا آخرین اردوگاه نیرو های دولت مستعفی یمن را در شهر حدیبو تحت کنترل درآوردند.

کنترل شورای انتقالی در یمن بر سقطری

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور روسیه ارزان، به گزارش وبگاه خبری شبکه روسیا الیوم، سالم ثابت العولقی عضو هیئت رئیسه المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب- تحت حمایت امارات) در توئیتی اعلام نموده که نیرو های شورای انتقالی آخرین موضع نظامی دولت مستعفی یمن (تحت حمایت سعودی) در شهر حدیبو مرکز استان سقطری را تحت کنترل درآوردند.

در توئیت یادشده آمده است که نیرو های شورای انتقالی اردوگاه نیرو های ویژه را تحت کنترل درآوردند و تمام تجهیزات موجود در آن را مصادره کردند. در ادامه توئیت آمده است: نیرو های جنوب، عفو عمومی و شروع خودمختاری استان سقطری را اعلام کردند.

از سویی دیگر، خبرنگار روسیا الیوم نیز در ارتباط با درگیری های شب گذشته نیرو های دولت مستعفی با شورای انتقالی در استان ابین (جنوب یمن) گزارش داد، نوعی فضای آرام پس از درگیری ها در منطقه حکم فرما شده است که به مثابه آتش زیر خاکستر است.

پیشتر، وبگاه خبری شبکه الجزیره، به نقل از منبعی دولتی گزارش داده بود که نیرو های شورای انتقالی، پس از عقب نشینی عناصر عربستان سعودی، منطقه حدیبو در یمن را به محاصره خود درآورند و آماده حمله به آن هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1301

به "کنترل شورای انتقالی در یمن بر سقطری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل شورای انتقالی در یمن بر سقطری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید