از آب و هوای سامویی بدانید

به گزارش تور روسیه ارزان، بعد از این که شهرهای مورد نظر خود را برای سفر کشور تایلند انتخاب کردید، به شما توصیه می‌کنیم قبل از سفر از وضعیت آب و هوایی آن اطلاع پیدا کنید. آب و هوایی سامویی را در این جزیره به شما معرفی خواهیم کرد.

از آب و هوای سامویی بدانید

تغییرات دماییی در این جزیره زیبا در کشور تایلند در طول سال حس نمی‌شود و میانگین دمای آن در طول سال بین 23 تا 30 درجه سانتیگراد است. فصل گرما در سامویی بین مارچ و آوریل با میانگین دمای 32 درجه سانتیگراد و فصل سرد در آخر نوامبر آغاز می‌گردد و تا اواخر ژانویه ادامه پیدا می‌کند. در این زمان از سال میانگین دمای روزانه به زیر 30 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. گرم‌ترین روزهای سال در این ناحیه از 24 آوریل با میانگین بیشینه 33 درجه و کمینه 27 درجه سانتیگراد می‌باشد. سردترین روزهای سال در سامویی از تاریخ 11 ژانویه با میانگین کمینه دمای 25 درجه و بیشینه دمای 29 درجه سانتیگراد مشاهده می‌شود. با توجه به نزدیکی سامویی به خط استوا میانگین طول روز در طول سال تفاوتی ندارد.

فصل کم بارش سامویی بین دسامبر و فوریه بوده که در این زمان از سال دما اندکی خنک می‌شود. باد خنک ملایم از سمت دریا وزیده و بارندگی در این ناحیه کم است و تابش خورشید خواهد بود.

فصل گرم سال در سامویی از ماه مارچ آغاز شده و تا آگوست ادامه پیدا می‌کند. در این زمان از سال باران رطوبت هوا بالا نبوده و شهر سامویی آفتابی خواهد بود. این زمان از سال برای بازدید از جزیره برایتان در تور سامویی بسیار ایده‌آل می‌باشد. تا ماه آگوست هوا گرم شده اما در ماه اوایل ماه می، افزایشی دید و ناگهانی در نرخ بارش خواهد داد. از ماه می تا آگوست در طول روز معمولا هوا گرم و آفتابی می‌باشد و شب هنگام معمولا طوفان و باران شدید به صورت رگبار کوتاه مدت، شهر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

انتشار: 2 مرداد 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 14

به "از آب و هوای سامویی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از آب و هوای سامویی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید