ثبت نامی های نو یارانه نقدی 3 مرحله را باید طی نمایند

به گزارش تور روسیه ارزان، براساس پیگیری های اجرا شده، اطلاعات مربوط به ثبت نامی های تازه یارانه ها ابتدا برای سازمان ثبت احوال ارسال خواهد شد و پس از مشخص بعد خانوار دهک بندی از سوی وزارت رفاه انجام خواهد شد. پس از طی این مراحل یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

ثبت نامی های نو یارانه نقدی 3 مرحله را باید طی نمایند

به گزارش تسنیم، طی روز جاری بود که اعلام شد امکان برداشت مرحله 136 یارانه پرداختی هدفمندسازی یارانه ها از امشب فراهم خواهد شد. بر این اساس خانوار هایی که تا امروز یارانه دریافت می کردند و یا اینکه به علت اعتراض به دهک بندی مجددا مشمول دریافت یارانه شده بودند، امکان برداشت یارانه خرداد ماه که تا پیش از این در حساب آن ها قرار گرفته بود را خواهند داشت.

آنالیز های صورت گرفته نشان می دهد که یکی از دلایل مهم تداوم زمان ثبت نام یارانه ها این است که عده بسیار زیادی از مشمولین همچنان نسبت به ثبت نام اقدام نکردند.

در حال حاضر به این علت که فرآیند ثبت نام به صورت کامل طی نشده امکان ارائه اطلاعات جزئی وجود ندارد، اما از مجموع حدود 5 تا 6 میلیون نفری که مشمول ثبت نام در سامانه هدفمندسازی یارانه ها بودند، تعداد بسیار کمی نسبت به ثبت نام اقدام کردند و همین مسئله سبب طولانی شدن زمان ثبت نام شده است.

لازم به ذکر است که اطلاعات ثبت نامی های نو باید به منظور آنالیز بعد خانوار ها به سازمان ثبت احوال و اسناد کشور ارسال گردد و در مرحله بعد برای معین دهک خانوار ها اطلاعات برای وزارت رفاه ارسال می گردد. پس از طی این مراحل است که سازمان هدفمندسازی یارانه ها نسبت به پرداخت یارانه های این افراد اقدام خواهد نمود.

لازم به ذکر است، افرادی که هم اکنون مراحل ثبت نام خود را در سایت www.mygov.ir انجام داده اند براساس زمان ثبت نام به گروه های مختلفی تقسیم خواهند شد و اطلاعات آن ها جهت طی فرآیند های لازم به سازمان ثبت احوال و وزارت رفاه ارسال می گردد. در صورتی که این افراد مشمول دریافت یارانه شناخته شوند، یارانه مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد نیز به حساب آن ها واریز خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2406

به "ثبت نامی های نو یارانه نقدی 3 مرحله را باید طی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نامی های نو یارانه نقدی 3 مرحله را باید طی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید