جف بزوس با سالمندترین مسافر راهی فضا می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، خانم فانک و برادران بزوس در این سفر به برنده مزایده سفر به فضا که 28 میلیون دلار برای بلیتش پرداخت نموده است خواهند پیوست. هنوز هویت این فرد اعلام نشده است.

جف بزوس با سالمندترین مسافر راهی فضا می گردد

جف بزوس از یک خلبان زن پیشگام دعوت نموده است به اسم سالمندترین فرد به فضا سفر کند. والی فانک، که در دهه 1960 همراه فضانوردان مرد آموزش فضانوردی دید، اما هرگز به فضا فرستاده نشد، همراه با جف بیزوس و برادرش و هم برنده مزایده بلیت این سفر، به فضا خواهد رفت.

این چهار نفر در نخستین سفر فضایی سفینه نیو شِپِرد ساخت موسسه خصوصی فضایی آقای بیزوس، بلو اوُریجین به فضا سفر خواهند کرد.

این سفر برای 20 ژوییه برنامه ریزی شده است. بزوس گفت خانم فانک 82 ساله در مقام مهمان افتخاری سفر خواهد نمود که ظاهرا برای قدردانی از کار های پیشگامانه او در هوانوردی است.

او نخستین معلم پرواز زن در پایگاه نظامی آمریکا و نخستین بازرس زن در هیئت ایمنی ترابری ملی بوده است. اما مهم تر از آن، او یکی از اعضای مرکوری 13 - گروه زنانی بود که آموزش های فضانوردی را در ناسا گذراندند، اما هرگز به فضا فرستاده نشدند.

در تارنمای فانک آمده است او از سایر زنان نخبه فراتر رفته بود و دراغلب آزمایش ها، از مرد هایی که سرانجام برای سفر به فضا انتخاب شدند، پیشی گرفته بود. او بعلاوه در استار سیتی روسیه، محل آموزش فضانوردان این کشور، تعلیم دیده بود.

بزوس با اعلام این خبر در صفحه اینستاگرامش، گفت: هیچ کس این میزان انتظار نکشیده است. در سال 1961، والی فانک بین اعضای برنامه زنان فضانورد مرکوری 13 در بالاترین سطح قرار داشت. به رغم اینکه اعضای گروه برنامه آموزشی را تکمیل کردند، برنامه لغو شد و هیچ یک از این سیزده نفر به فضا فرستاده نشدند.

او اضافه نمود: زمانش فرا رسیده است. والی، به جمع ما خوش آمدی. ما از اینکه به اسم مهمان افتخاری در 20 ژوییه با ما پرواز می کنی هیجان زده ایم.

خانم فانک رکورد سالمندترین فرد در فضا را از جان گلن خواهد گرفت. جان گلن نخستین فضانورد آمریکایی بود که مدار زمین را دور زد و نام او روی یکی از راکت های بلو اوریجین گذاشته شده است که همگی نام فضانوردان معروف آمریکا را بر خود دارند.

گلن نخستین ماموریت پیشگامانه فضایی اش را با سه بار دور زدن در مدار زمین در سال 1962 به انجام رساند. پس از آن، در سال 1998 و مدت ها پس از ترک ناسا و عضویت طولانی مدت در سنای آمریکا، در 77 سالگی به فضا رفت تا تاثیر سفر فضایی بر سالمندان را آنالیز کند.

خانم فانک و برادران بزوس در این سفر به برنده مزایده سفر به فضا که 28 میلیون دلار برای بلیتش پرداخت نموده است خواهند پیوست. هنوز هویت این فرد اعلام نشده است.

انتظار می رود پس از نخستین آزمایش، این شرکت فضایی بلیت های بیشتری برای پرواز هایی که احتمالا برای سرانجام امسال برنامه ریزی شده است، به فروش بگذارد، اما بنا بر سنت دنیای تجارت، اطلاعات چندانی در خصوص این طرح منتشر ننموده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2055

به "جف بزوس با سالمندترین مسافر راهی فضا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جف بزوس با سالمندترین مسافر راهی فضا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید