حداقل سن برای استفاده از هواپیما

به گزارش تور روسیه ارزان، کسانی که با خرید بلیط هواپیما به مسافرت می پردازند، باید با محدودیت های آن آشنا باشند. یکی از این محدودیت ها، محدودیت سنی برای استفاده از هواپیما است. قوانین ایرلاین ها برای محدودیت های سنی کاملا با یکدیگر متفاوت خواهد بود، لذا قبل از سفر باید شرایط و قوانین آنها را مورد مطالعه قرار دهید. اگر زمان اندکی برای خرید بلیط هواپیما و استفاده از این وسیله نقلیه داشتید، با پشتیبانی سایت های معتبر بلیط هواپیما مانند تیک بان تماس بگیرید. در این مطلب با ما همراه باشید تا حداقل سن برای استفاده از هواپیما را مورد آنالیز قرار دهیم. این مطلب 7 دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد.

حداقل سن برای استفاده از هواپیما

حداقل شرایط سنی که می تواند از هواپیما استفاده کند

با نیم نگاهی به شرکت های هواپیمایی به این نتیجه خواهید رسید که بچه ها 5 تا 12 سال با استفاده از رضایت کتبی والدین می توانند از هواپیما به صورت انفرادی و بدون همراه استفاده نمایند. نکته جالب درباره استفاده این شرایط سنی برای سفر با هواپیما به صورت انفرادی خدمات ویژه ای است که ایرلاین ها برای آنها در نظر گرفته اند. اسکوتر، تبلت، کتاب های بچه هاه و فیلم گوشه ای از خدمات ویژه شرکت های هواپیمایی برای بچه ها در سفرهای انفرادی و با رضایت کتبی والدین است.

اگر در شرایط ضروری مجبور به تهیه بلیط هواپیما به صورت انفرادی برای کودک خود شدید، حتما تمامی مدارک مورد نظر برای سفر مانند شناسنامه را در اختیارش قرار دهید. در بعضی از مواقع نداشتن شناسنامه و بعضی از مدارک می تواند برای بچه ها دردسرساز گردد.

قوانین ثابت ایرلاین های مختلف جهت بچه ها بدون همراه

شرکت های هواپیمایی برای اینکه بتوانند بچه ها 5 تا 12 سال را به پروازها راه بدهند، قوانینی را تنظیم نموده اند، در این قسمت به قوانین ثابت ایرلاین های مختلف جهت بچه ها بدون همراه می پردازیم. قوانین ثابت ایرلاین های مختلف جهت بچه ها بدون همراه عبارتند از:

1- بچه ها بدون همراه فقط می توانند از پروازهای بدون توقف استفاده نمایند.

2- بچه ها زیر 5 سال به صورت انفرادی حق استفاده از هواپیما را ندارند.

3- بچه ها بدون همراه نمی توانند از آخرین پرواز روز استفاده نمایند.

4- بچه های که با اجازه والدین به صورت انفرادی سفر می نمایند باید 60 تا 90 دقیقه زودتر از افراد عادی در هواپیما حاضر شوند.

5- در حالت عادی بلیط هواپیما برای بچه ها با تخفیف ارائه می گردد، اما در این حالت قیمت بلیط هواپیما برای بچه ها و عظیمسالان تفاوتی نخواهد داشت.

به طور معمول بهای بلیط برای بچه ها 50 درصد و در بعضی از موارد تا 75 درصد بهای کل بلیط تغییر می نماید. در پروازهای خارجی هم قیمت بلیط نوزاد و کودک بسته به کلاس های نرخی متفاوت خواهد بود، این مبلغ در اغلب مواقع 75 درصد از کل بلیط می باشد. (منبع)

توجه داشته باشید چنانچه کودک شما بالای 12 سال باشد می تواند به راحتی و بدون احتیاج به رضایت نامه والدین به سفر خود بپردازد. توصیه می کنیم اگر بچه ها عظیم تر از 12 سال خود را به صورت انفرادی به سفر با هواپیما می فرستید، توصیه های لازم را به آنها گوشزد کنید تا اتفاق ناگواری در حین پرواز برایش نیافتد. نکته قابل توجه در سفر بچه ها بالای 12 سال به وسیله هواپیما استفاده نکردن آنها از شرایط ویژه بچه ها است. بچه ها بالای 12 سال از خدماتی استفاده می نمایند که افراد عظیمسال از آن در زمان پرواز بهره می برند.

بچه ها بدون همراه این توصیه ها را به کار ببرند

1-شرکت های هواپیمایی برای بچه ها بدون همراه مسئولی را اتخاذ می نماید. به محض اینکه وارد هواپیما شدید از همراه مربوطه جدا نشوید

2- چنانچه در هنگام پرواز مسئله ای به وجود آمد آن را با مهمانداران هواپیما در جریان بگذارید

3- اگر هنگام سفر ظرفیت هواپیما تکمیل نبود از مهماندار بخواهید شما را در جایگاه قرار بده که کسی دیگری در کنار آن قرار داشته باشد.

خرید بلیط هواپیما به وسیله سایت های معتبر

اگر سلامتی کودک و سفر آن برای شما لازم است حتما خرید بلیط هواپیما خود را به وسیله سایت های معتبر بلیط هواپیما مانند تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک انجام دهید. مسافران بسیار زیادی بوده اند که برای بچه ها خود بلیط هواپیما تهیه نموده اند اما نتوانسته اند آنها را با این وسیله نقلیه راهی سفر نمایند. دلیل این کار خرید بلیط از سایت های غیر معتبر است. بسیاری از مسافران در پای پرواز متوجه شده اند که بلیط هواپیما خریداری شده فاقد اعتبار است.

در بین سایت های بیان شده، این تیک بان است که توانسته با ارائه خدماتی نوین و هوشمند نامی نیکو در ذهن مسافران از خود به جای بگذارد.

تیک بان به عنوان بهترین سایت خرید بلیط هواپیما بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری نموده و توانایی اسکان مسافران خود در بهترین هتل های ایران و جهان را دارد. سایت تیک بان از سال 1393 فعالیت های مربوط به حمل و نقل در سفرهای هوایی را شروع نموده است. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.

مراقب کرونا باشید

در بازه زمانی که کل جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم مینمایند، بچه ها خود را به سفرهای غیر ضروری نفرستید. سفر در این بازه زمانی می تواند به تشدید ویروس کرونا در کشور یاری کند. عزیزان کادر درمان در بیمارستانها سخت کوشش مینمایند تا زندگی مردم عزیز کشور به حالت عادی برگردد. بیایید با رعایت اصول بهداشتی مانند ماسک زدن و نپرداختن به سفرهای غیر ضروری به این افراد در از بین بردن ویروس کرونا یاری کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1728

به "حداقل سن برای استفاده از هواپیما" امتیاز دهید

1 کاربر به "حداقل سن برای استفاده از هواپیما" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل سن برای استفاده از هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید