سرنگونی پهپاد ترکیه ای در نزدیکی طرابلس

به گزارش تور روسیه ارزان، مرکز اطلاع رسانی جنگی وابسته به نیرو های تحت امر ژنرال خلیفه حفتر از سرنگونی یک پهپاد ترکیه ای در نزدیکی طرابلس اطلاع داد.

سرنگونی پهپاد ترکیه ای در نزدیکی طرابلس

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با اعلام خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان شرق لیبی برای شروع عملیات سرنوشت ساز علیه طرابلس، پایتخت لیبی، نیرو های تحت امر او از سرنگونی یک پهپاد ترکیه ای در نزدیکی طرابلس اطلاع دادند.

شبکه سعودی العربیه به نقل از منابع لیبیایی از پیشروی نیرو های حفتر در تمامی محور های طرابلس اطلاع داد و اضافه کرد که در محور عین زاره نیز درگیری بین نیرو های دولت وفاق ملی و نیرو های حفتر اتفاق افتاده است.

حفتر، ژنرال سابق ارتش لیبی است که هم اکنون فرماندهی نیرو های شبه نظامی شرق لیبی را بر عهده دارد علیه دولت قانونی این کشور که در طرابلس (غرب لیبی) مستقر است، شوریده. او از حمایت عربستان سعودی، امارات و مصر برخوردار است.

نیرو های حفتر روز آدینه (دیروز) مدعی شدند که اردوگاه حمزه به عنوان یکی از مهم ترین پایگاه های نظامی دولت وفاق ملی را به کنترل خود درآورده اند.

فائز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی روز آدینه (دیروز) هر گونه شروع عملیات گسترده علیه طرابلس را رد کرد و گفت که شروع عملیات توهم است، نه سیطره و نه یورش به طرابلس و محله های آن در کار نیست.

عبدالمالک المدنی سخنگوی رسمی دفتر اطلاع رسانی جنگی وابسته به نیرو های دولت وفاق ملی نیز هر گونه پیشروی نیرو های حفتر به سمت طرابلس را رد کرد. او گفت که اوضاع تحت کنترل نیرو های دولت وفاق ملی است و تعقیب و گریز نیرو ها همچنان ادامه دارد.

نیرو های حفتر همچنین مدعی شدند که در جریان بمباران دانشکده هوایی مصراته مقادیر زیادی سلاح، مهمات ترکیه ای و آشیانه پهپاد ها و تجهیزات نظامی را تخریب نموده اند.

درگیری نیرو های شرق (طبرق) و غرب (طرابلس) لیبی از پانزدهم فروردین شروع شده است؛ زمانیکه حفتر، چهارم آوریل 2019 (پنجشنبه پانزدهم فروردین 1398) به آنچه ارتش ملی لیبی خوانده می گردد، دستور داد به سوی طرابلس (غرب کشور) حرکت و آن را تصرف کند. با گذشت حدود نُه ماه جنگ و درگیری، حفتر نتوانسته وارد پایتخت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 968

به "سرنگونی پهپاد ترکیه ای در نزدیکی طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنگونی پهپاد ترکیه ای در نزدیکی طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید