صانعی: می خواهیم کوپن مان را خرج تیم های بزرگ کنیم، با اسپانیا، روسیه و پرتغال رایزنی کردیم

به گزارش تور روسیه ارزان، سرمربی تیم فوتسال المپیک کشورمان گفت که کادر فنی این تیم به دنبال برگزاری با بزرگان فوتسال اروپا است.

صانعی: می خواهیم کوپن مان را خرج تیم های بزرگ کنیم، با اسپانیا، روسیه و پرتغال رایزنی کردیم

علی صانعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران خبرنگاران پویا، درخصوص شرایط تیم فوتسال المپیک کشورمان برای مسابقات المپیک نوجوانان آرژانتین گفت: تیم شرایط خوبی دارد و بازیکنان به خوبی تمرین می نمایند، اما به دنبال برگزاری بازی تدارکاتی هستیم. تمرین خوب اهمیت دارد، اما بازی تدارکاتی بخش اصلی است. در حال رایزنی هستیم و امیدوارم تا قبل از آغاز مسابقات، چند دیدار تدارکاتی خوب برگزار کنیم.

وی ادامه داد: گفتند باید در هزینه ها صرفه جویی کنیم و به همین خاطر سفر به برزیل را لغو کردیم. دیدارهای تدارکاتی با تیم های داخلی انجام می دهیم، اما این بازی ها در حد دیدارهای دوستانه با کشورهای بزرگ نیست. بازیکنان ما برای کسب تجربه، احتیاج به بازی های بین المللی دارند.

سرمربی تیم فوتسال المپیک کشورمان در پاسخ به این پرسش که چه مذاکراتی با کشورهای دیگر برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی انجام گردیده است، توضیح داد: با کشورهای روسیه، اسپانیا و پرتغال رایزنی کردیم و کوشش می کنیم با این تیم های طزار اول های فوتسال اروپا بازی کنیم وگرنه باید به مصاف تیم های دیگر اروپایی برویم. باید با تیمی بازی کنیم که ما را ببرد و نقاط ضعف مان را به ما نشان دهد.

صانعی در مورد دلیل دیدارهای تدارکاتی تیم المپیک با تیم های داخلی بی کیفیت به خبرنگاران گفت: در روزهای آخر هفته تمرین می کنیم و تیم های بزرگسالان در این مدت باید در لیگ برتر به میدان بروند. سه روز اردو داریم و نمی توانیم به شهرهای دیگر سفر کنیم. باید در هزینه ها صرفه جویی کنیم و اگر بلیت هواپیما به مبلغ یک میلیون تومان بگیریم، عقلانی نیست. به دنبال سفر به شهرهای نزدیک هستیم. در ابتدا که بازی های تدارکاتی را آغاز کردیم، چون تازه کارهای بدنسازی را آغاز نموده بودیم، تیم های متوسط را برگزیدیم و سپس سراغ تیم های بزرگتر می رویم. اولویت را برای دیدار تدارکاتی با کشورهای بزرگ در نظر گرفتیم و می خواهیم با تیم های قلدر بازی کنیم.

سرمربی تیم فوتسال المپیک کشورمان در مورد مشکل خروج از کشور بازیکنان این تیم گفت: مشکل ما این است که اگر بخواهیم از کشور خارج شویم، باید پروژه ای حداقل 20 روزه را طی کنیم. ماه های تولد بازیکنان متفاوت است، هر ماهی که وارد آن می شویم، شرایط بازیکنان تغییر می نماید. مثلاً اگر بازیکنی متولد شهریور باشد، در ماه مرداد برای خروج از کشور فقط باید پاسپورت بگیرد، اما از ماه شهریور مشمول می گردد و باید گواهی معافیت بیاورد. تمام این موارد را پیش بینی کردیم تا مشکلی ایجاد نگردد. با وجود این مشکلات، برای تیمی از کشور خارج می شویم که ارزش داشته باشد.

صانعی در پاسخ به این پرسش که دوست دارد ایران با چه تیم هایی هم گروه گردد، با اشاره به اینکه بازی ها نزدیک خواهد بود، گفت: با برزیل یا آرژانتین به عنوان نماینده آمریکای جنوبی همگروه می شویم. آرژانتین میزبان مسابقات است و تماشاگران از این تیم حمایت می نمایند. برزیل هم که قدرت برتر فوتسال جهان است و در رده پایه بسیار قوی است. نباید فرقی بین تیم ها وجود داشته باشد. ایتالیا و روسیه از قاره اروپا و مصر و الجزایر از قاره آفریقا و همه آنها قدرتمند هستند. از آمریکای شمالی، کوبا و کاستاریکا در بازی ها شرکت می نمایند که کمی از این تیم ها ضعیف تر هستند.

وی، کمبود بازیکن را یکی از مشکلات تیم های شرکت نماینده در مسابقات دانست و اعلام نمود: تنها چیزی که ما را آزار داده، این است که می توانیم از تنها 10 بازیکن شامل دو دروازه بان و هشت بازیکن استفاده کنیم. نامه نگاری هایی هم کردیم که این مشکل رفع گردد. با توجه به سنگینی مسابقات، احتمال دوکارته شدن یا مصدومیت بازیکنان وجود دارد و حداقل باید دو بازیکن به لیست اضافه گردد. فکر می کنم اجرانمایندگان مسابقات، در فوتسال تجربه کافی ندارند و این مشکل برای همه تیم ها وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 271

به "صانعی: می خواهیم کوپن مان را خرج تیم های بزرگ کنیم، با اسپانیا، روسیه و پرتغال رایزنی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صانعی: می خواهیم کوپن مان را خرج تیم های بزرگ کنیم، با اسپانیا، روسیه و پرتغال رایزنی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید