فرودگاه های اصلی فیلیپین

به گزارش تور روسیه ارزان، فرودگاه های اصلی فیلیپین راه رسیدن به جزایر زیبا و جنگل های استوایی کشور جمهوری فیلیپین را آسان می کند. بخاطر بزرگداشت رزمنده اکوئینو، نام فرودگاه مانیل به نینوی اکوئینو از فرودگاه های اصلی ویتنام تغییر یافت. قرعه چرخش گردونه گردشگری این بار شما را راهی فرودگاه های اصلی فیلیپین، در جنوب شرقی آسیا می کند.

فرودگاه های اصلی فیلیپین

برای دیدن زباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

رهسپار فیلیپین می شوید، کشوری که اساس و بنیادش بر جزایر آن می چرخد و بیشتر از نیمی از خاکش را، جنگل های سرسبز و با طراوت استوایی می پوشاند. فیلیپین با مردمانی نجیب و مهربان که بیشترشان به کار کشاورزی و فراوری مروارید سپید رنگ، یعنی برنج می پردازند. اکنون هنگامه سفری جذاب در تور فیلیپین به منظور آنالیز، از فرودگاه های اصلی فیلیپین رسیده است.

فرودگاه بین المللی نینوی آکوئینو (Ninoy Aquino) از فرودگاه های اصلی فیلیپین

این فرودگاه از فرودگاه های اصلی فیلیپین بوده و در ابتدا به نام مانیل شناخته می شد. چهار سال پس از جریان ترور آکوئینو فعال سیاسی به سال 1987 در همین فرودگاه گذشت. آنگاه جهت یاد بود او نام فرودگاه مانیل به نینوی آکوئینوی تغییر یافت. فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین در فاصله هشت کیلومتری از جنوب شهر مانیل، پایتخت فیلیپین در سال 1930 تأسیس شد. فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین، در واقع به عنوان یک مقر نظامی توسط امریکایی ها ساخته شد.

ترمینال های فرودگاه نینوی آکوئینو

شما قادرید که پرواز هواپیماهای فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین، را در چهار ترمینال آن مشاهده نمایید. البته اغلب پروازهای بین المللی فرودگاه، به وسیله ترمینال یک آن، انجام می پذیرد. ترمینال های دیگر فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین، در رابطه با پروازهای داخلی فعالیت دارند.

امکانات موجود در فرودگاه مانیل

با قراری تسهیلات جدید در ترمینال های فرودگاه نینوی اکوئینو، پرواز شما به این فرودگاه از فرودگاه های اصلی فیلیپین صورت جذابتری نسبت به سابق پیدا خواهد نمود. شما می تواند از وای فای بدون هزینه در هر چهار ترمینال بهره ببرید. هر گاه احساس گرسنگی به سراغتان آمد، غذاهای خوشمزه در رستورانهای فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین، را نوش جان بفرمایید. تازه یک فودکورت نیز در ترمینال شماره سه این فرودگاه از فرودگاه های اصلی فیلیپین، وجود دارد. به هرحال با میل نمودن غذاهای سنتی در بعضی از این رستورانها، می توانید اندکی با فرهنگ غذایی مردم فیلیپین آشنا شوید. راستی تا یادتان نرفته از فروشگاه های معاف از مالیات فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین، نیز دیدن بفرمایید. در هر صورت خرید پوشاک و لباسهای گل دوزی شده، بشقاب های چینی عتیقه، ظروف برنجی عتیقه و جعبه های زیبای جواهرات را در صنایع دستی مردمان هنرمند فیلیپین هرگز از خاطر نبرید. همچنین بدانید که از ارائه خدمات در رابطه با سپردن چمدانها نیز می توانید، در ترمینال دو و سه بهره ببرید. شاید برای شما نیز این اتفاق بیافتد که گاهی مجبور به اقامتی کوتاه یا حتی طولانی مدت، در یک فرودگاه از جمله فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین بشوید. آنگاه هتل های موجود در فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین جهت فراهم آوردن تسهیلات استراحتی شما ، آماده سرویس دهی مناسب می باشند. پس به خود نگرانی راه ندهید. سپس با استفاده از امکانات موجود در فرودگاه مانیل از فرودگاه های اصلی فیلیپین، فقط به آرامش و لذت بردن از سفر بپردازید که دقایق عمر زودتر از تصور می گذرد.

فرودگاه بین المللی کلارک (Clarc Iternational Airport)

فرودگاه بین المللی کلارک از فرودگاه های اصلی فیلیپین، در سال 1996 افتتاح شد. کلارک از فرودگاه های اصلی فیلپین در شمال غربی مانیل، پایتخت فیلیپین و در استان پامپانگا (Pampanga) واقع شده است.

این فرودگاه به عنوان یک نیروی هوایی جداگانه برای کشور امریکا، در مابین جنگ جهانی دوم در فیلیپین ایجاد شد. فرودگاه کلارک از فرودگاه های اصلی فیلیپین، یکی از اساسی ترین پایگاه های خارج از کشور امریکا در سال 1919 به افتخار هارولد منویل کلارک (Clark Air Field) نامیده شد. در سال 1991 ایالات متحده امریکا فرودگاه کلارک را بست و آن را به دولت فیلیپین واگذار کرد. ترمینال فرودگاه کلارک از فرودگاه های اصلی فیلیپین، ابتدا در سال 1993 بازسازی شد. مسئله گسترش فرودگاه کلارک در سالهای 2008، 2010 و 2013 نیز تکرار شد. با توجه به افزایش تقاضای سفر و گردشگری به Luzon منطقه ای که فرودگاه کلارک در آن قرار گرفته است و برگشت از آن، فرودگاه کلارک هم اکنون نیز در حال بازسازی می باشد. این کار به منظور ساخت دومین ترمینال کلارک از فرودگاه های اصلی فیلیپین، تا سال 2020 ادامه دارد. فرودگاه کلارک در ابتدا دارای دو باند موازی ولی بسیار نزدیک بهم بود. با از کار افتادن باند دوم، فرودگاه کلارک از فرودگاه های اصلی فیلیپین، دارای یک باند به درازای 3200 متری و در عرض 60 متر شد. از خطوط هوایی که در فرودگاه کلارک از فرودگاه های اصلی فیلیپین واقع است به Air Asia ،Asiana، چین شرقی (China Eastern) و ... می توان اشاره نمود. فرودگاه کلارک همانند دیگر فرودگاه های اصلی فیلیپین از امکانات کافی شاپ، تعویض ارز، فروشگاه های فروش سوغاتی و ... برخوردار است.

فرودگاه بین المللی باکولود - سیلای (Bacolod - Silay)

فرودگاه جدید باکولود از فرودگاه های اصلی فیلیپین، در 24 کیلومتری فرودگاه قدیمی آن ساخته شد. این فرودگاه از فرودگاه های اصلی فیلیپین در 18 ژوئن 2008 میلادی افتتاح شد. باکولود به عنوان قسمتی از برنامه توسعه زیر بنایی، حمل و نقل هوایی در فیلیپین بوجود آمد. فرودگاه از فرودگاه های اصلی فیلیپین در 15 کیلومتری شمال غربی شهر باکوود در استان نگروی غربی (Negros) واقع شده است. ساختمان اصلی فرودگاه دارای سه طبقه می باشد. در طبقه اول شما می توانید گیت های بازرسی و تحویل بار، منطقه ورودی مسافران و همچنین ایستگاه اطلاعات را نیز ببینید. در طبقه دوم شاهد سالن Vip که امکانات آسایش ویژه ای برای شما فراهم می آورد و همچنین سالن Cip نیز هستید. بهتر است بدانید که باند اولیه فرودگاه دارای طول 2000 متری و عرض 45 متر می باشد. فرودگاه باکولود در زمینی به مساحت 181 هکتار قرار گرفته است. در فرودگاه باکولود نیز شما می توانید از امکانات رستوران و کافی شاپ و ... برخوردار شوید و لذت دلچسب سفر را تست نمایید.

سخن آخر:

در تجربه سفر به فرودگاه باکولود، در روبروی مجتمع فرودگاهی، شما ناظر مناظر زیبایی از گیاهانی نظیر نعناع با عطر خوش، بذرهای قارچ، بوته های کوچک، درختان زیبا و کوههای سر به فلک کشیده خواهید بود. بنابراین در سفر با تور فیلیپین با انتخاب آژانس مسافرتی خبرنگاران، کسب این تجارب شیرین را امتحان کنید. سپس گردشگری جذابتان را از فرودگاه های اصلی فیلیپین، با تماشای مناظر زیبای آن شروع نمایید.

منبع: گیتاگشت
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 887

به "فرودگاه های اصلی فیلیپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه های اصلی فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید