لاریجان؛ گردشگری در گرم خانه

به گزارش تور روسیه ارزان، سفر، جنبه ها و هدف های بسیاری را شامل می گردد؛ سفر درمانی یکی از انواع مسافرهاست که در ایران چندان پیگیری نمی گردد. آبگرم های بیشمار در کشور، می توانند تبدیل به مقاصد مناسبی، به خصوص در فصل های سرد باشند.

لاریجان؛ گردشگری در گرم خانه

در تقویم زندگی ما ایرانی ها فصل سفر عمدتا به 6 ماه اول سال محدود می گردد. اما سفر در فصل های سرد سال هم لطف خودش را دارد. اگر برای شما مسافرت فقط به معنی شمال، دریا، جنگل و برنامه های تکراری نیست، می توانید گشت های یک روزه با هدف های نو را امتحان کنید.

یکی از برترین انتخاب های پیش روی تان، استفاده از آبگرم های طبیعی است که در سراسر کشورمان وجود دارند و هرچند ناشناخته و مهجورند، علاوه بر سرگرمی خواص درمانی هم دارند.

در 70 کیلومتری تهران، در جاده آمل، مجموعه آبگرم های لاریجان واقع شده است، این آبگرم ها که اکثرا گوگردی هستند برای درمان بیماری های مفصل، پوست، استخوان و رماتیسم مفید هستند.

این مجموعه چندین حمام آبگرم دارد، از جمله آبگرم رین در روستای رینه، آمولو که آب آن آشامیدنی است و برای بیماری های پوستی و گوارشی مفید است، آب آهن یا آب فرنگی که بالای روستای آب اسک، بین بیدستان و ازارو واقع است و به درمان بیماری کم خونی و بیماری های پوستی یاری می نماید.

آبگرم روستای آب اسک دارای ترکیبات اسید کربنیک دوسود است که برای درمان بیماری های پوستی، گوارشی، استخوان و همینطور زخم های قدیمی موثراست. آبگرم های این منطقه همگی از دل دامنه های دماوند می جوشند.

در روستای آبگرم، بجز یک آبگرم که عمومی است، بقیه بشکل خصوصی و سوئیت هستند و با پرداختن مبلغی به عنوان کرایه در اختیار مسافران قرار می گیرد.

این مجموعه ها در دو سانس 10 صبح تا 6 بعد از ظهر یا 6 بعد از ظهر تا 10 صبح اجاره داده می شوند.

برای ماندن در روستا می توانید یک اتاق از افراد محلی روستا کرایه و در آن اطراق کنید و سر فرصت به محل حمام ها رفته و از آن استفاده کنید.

اما راه دیگری هم وجود دارد، در محل حمام ها عمدتا اتاق های خالی بدون وسیله هم کرایه می دهند که مسافران می توانند وسایل شان را در آن ها قرار داده و از حوضچه ها استفاده نمایند.

کرایه این اتاق ها بسیار پایین است، اما از امکانات در آنها خبری نیست، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه ندارند و امکانات گرمایی شان هم مطلوب نیست.

اگر الویت تان سفر مالی است این اتاق ها انتخاب خوبی هستند، اما اگر کمبود امکانات بهداشتی می تواند به قیمت خراب شدن مسافرت تان تمام گردد به شما توصیه می کنیم در هتل آپارتمان یا هتل هایی که در محل وجود دارند سوئیت یا اتاقی کرایه کنید و از حوضچه های آبگرم که در آنها وجود دارند استفاده کنید.

از آنجا که آب این حوضچه ها خیلی خیلی داغ هستند بهتر است یکی دو ساعت قبل از رسیدن به روستا از مسوولین محل اقامت تان خواهش کنید حوضچه ها را برای تان پر نمایند که زمانی که به روستا می رسید دمای آب برای استفاده مناسب شده باشد.

حداکثر زمانی که می توانید در حوضچه های آبگرم بمانید بیشتر از نیمساعت نیست پس نه خیلی عجله کنید و نه اصراری به بیشتر ماندن داشته باشید.

ممکن است گوگرد موجود درآب باعث نفس تنگی، سرگیجه، سرفه یا سردرد گردد، با آگاهی به چنین عوارضی سعی کنید آن ها را تحمل کنید تا از فواید آبگرم استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم در ساعات اولیه بعد از ظهر از تهران به سمت لاریجان حرکت کنید و حوضچه ای را برای سانس شب کرایه کنید تا بتوانید پیش از استفاده از آبگرم محیط زیبای روستا و چشم انداز فوق العاده قله دماوند را هم ببینید.

بهتر است صبح زود بیدار شوید و بعد از پیاده روی در اطراف روستاها و محیط کوهستانی آن، صبحانه محلی مفصلی بخورید و اگر مایلید یک بار دیگر از آبگرم استفاده کنید. ساعت تحویل کلید اتاق حوضچه ها ساعت 10 است، پس بهتر است که با برنامه ریزی دقیق از تمام وقت تان به خوبی استفاده کنید.

یک صبحانه عالی در محیط کوهستانی روستا شامل نان محلی و کره و عسل تازه همراه با نیمرو و مخالفات است.

گردآوری و تنظیم: تحریریه خبرنگاران

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2497

به "لاریجان؛ گردشگری در گرم خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجان؛ گردشگری در گرم خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید