مسجد کوبه؛ اولین مسجد ساخته شده در ژاپن

به گزارش تور روسیه ارزان، کوبه اولین مسجد ساخته شده در ژاپن است. این مسجد در سال 1928 در ناکایاماته دوری، چو-کو ساخته شده است.

مسجد کوبه؛ اولین مسجد ساخته شده در ژاپن

کوبه به معنی دروازه خدا است. این مسجد به سبک هندی سنتی و به دست یان یوزف اشواگرا ساخته شده است. حمله اتمی آمریکا به دو شهر ناگازاکی و هیروشیما باعث شد منطقه کوبه نیز طی این حملات آسیب شدیدی ببیند و تا حد زیادی ویران گردد.

در حالی که ساختمان های اطراف مسجد کوبه تقریبا با خاک یکسان شدند، این مسجد مستحکم و پابرجا ماند، و تنها ترک هایی روی دیوارهای بیرونی اش ایجاد شد و شیشه های آن شکست. نمای بیرونی مسجد بر اثر بمباران سیاه شد. سربازان ژاپنی که در زیرزمین این مسجد پناه گرفتند از خطر بمباران جان سالم به در بردند. این مسجد به پناهگاهی برای قربانیان جنگ تبدیل شد. پس از اتمام جنگ، بعضی دولت های اسلامی هزینه تعمیر و نوسازی مسجد را بر عهده گرفتند.

این مسجد در یک حادثه دیگر نیز استحکام خود را ثابت نموده است. زلزله ای که در ساعت 5:46 روز 17 ژانویه 1995 با نام زلزله هانشین رخ داد، تنها 20 ثانیه به طول کشید، اما حدود 6433 نفر ژاپنی را به کام مرگ کشاند، که اکثرشان ساکنان شهر کوبه بودند. اما مسجد کوبه در این زلزله ویران نشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1817

به "مسجد کوبه؛ اولین مسجد ساخته شده در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجد کوبه؛ اولین مسجد ساخته شده در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید