شهر تاریخی آیوتایا در بانکوک

به گزارش تور روسیه ارزان، شهر باستانی آیوتا (Ayutthaya)، یکی از بهترین جاذبه‌هایی از کشور تایلند برای بازدید است. این شهر بیش از 4 قرن پایتخت کشور تایلند بوده و در سال 1350 ساخته شده است.

شهر تاریخی آیوتایا در بانکوک

کشور تایلند و پایتخت آن بانکوک پر از معابد زیبایی است که باید به بازدید آن‌ها بروید. در زمانی که این شهر به وجود آمده نیز بیش از چهارصد معبد در آن ساخته شده است. البته آنچه امروزه از آن ها باقی می‌باشد که تنها مجموعه‌ای از معابد و بوداهایی است که تقریبا از بین رفته‌اند. برای بازدید از این جاذبه به شما توصیه می‌کنیم با تور تایلند همراه شوید.

معماری به کار رفته در شهر تاریخی مشهور در شهر بانکوک، هنر دوستان زیادی را به آن جا برای دیدن شگفتی‌های آن خواهد کشاند، ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای می باشد. کشور تایلند موفق به ثبت شهر سوخته تاریخی و زیبای آیوتایا در فهرست آثار جهانی یونسکو در سال 1991 شد. این شهر در هشتاد و نه کیلو متری شمال بانکوک قرار گرفته است و هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند.

شهر سوخته آیوتایا یک شهر تاریخی در بانکوک تایلند است که در سال 1350 میلادی ساخته شده و بیش از 4 قرن به عنوان پایتخت کشور تایلند به شمار می‌رود. قرن 16، شهر آیوتا در اوج قدرت خود بوده و یکی از شهرهای قاره آسیا به شمار می‌رفت. در آن زمان حتی قلمرو آن از لائوس، کامبوج و برمه کنونی بیشتر گسترش پیدا کرده بود. ارتباط با لوئی چهاردهم، پادشاه فرانسه، یکی از نشانه‌های قدرت حکومت آیوتایا به حساب می‌آید. در زمان خود به عنوان مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی و از بزرگ‌ترین شهرهای جهان آن را می‌شناختند. در سال 1767 میلادی سی و سه تن از پادشاهان تایلند از خاندان های مختلف در آن جا حکومت می کردند. پس از سوخوتای دومین پایتخت سیام بود تا اینکه در اواسط قرن هجدهم مورد حمله ارتش برمه قرار گرفت و توسط آنان تخریب شد و در آتش سوخت تا به فتح آنان درآمد.

انتشار: 2 مرداد 1396 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1

به "شهر تاریخی آیوتایا در بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر تاریخی آیوتایا در بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید