میلی آمپر ساعت چیست و چرا برای باتری گوشی اهمیت زیادی دارد؟

به گزارش تور روسیه ارزان، زمانی که می خواهید گوشی یا پاوربانک بخرید، بدون شک با عدد مربوط به واحد میلی آمپر ساعت یا mAh روبرو می شوید. اما این عدد دقیقا چه معنایی دارد؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

میلی آمپر ساعت چیست و چرا برای باتری گوشی اهمیت زیادی دارد؟

میلی آمپر ساعت چیست؟

میلی آمپر ساعت واحدی است که توان باتری را در طول زمان مقدار گیری می کند. برای اینکه با این موضوع بهتر آشنا شوید، ابتدا باید به میلی آمپر بپردازیم. هر میلی آمپر یک هزار آمپرم است که برای مقدار گیری قدرت جریان الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی که معیار ساعت هم به آن اضافه می شود، عدد موردنظر نشان می دهد که باتری تا چه زمانی می تواند جریان الکتریکی را ارائه دهد.

به عنوان مثال اگر باتری گوشی بتواند جریان 1 میلی آمپر را به مدت یک ساعت ارائه دهد، به عنوان یک باتری 1 میلی امپر ساعتی در نظر گرفته می شود. البته 1 میلی آمپر مقدار بسیار کمی است و بنابراین باتری موردنظر چندان کاربردی نخواهد بود.

در انواع و اقسام گجت ها باتری کوچک و بزرگ دیده می شود که برخی از آن ها فقط چند صد میلی آمپر ساعت ظرفیت دارند و ظرفیت برخی دیگر به چندین هزار میلی امپر ساعت می رسد. اما مقدار گیری ظرفیت تمام این باتری ها به روش یکسانی انجام می شود. گفتنی است این معیار صرفا مقدار ظرفیت باتری را نشان می دهد و اطلاعاتی در مورد سرعت شارژ آن ارائه نمی دهد.

ظرفیت پاوربانک

میانگین ظرفیت باتری گوشی های هوشمند بین 2 تا 4 هزار میلی آمپر ساعت است. افرادی که ساعات زیادی به برق مستقیم دسترسی ندارند، با استفاده از پاوربانک دیگر نگران تمام شدن شارژ باتری گوشی خود نخواهند بود. در رابطه با ظرفیت پاوربانک هم با توجه به نحوه استفاده و نیازهایی که دارید باید ظرفیت موردنیاز را تعیین کنید. به عنوان مثال اگر اهل طبیعت گردی هستید و چند روز به برق دسترسی ندارید، بهتر است یک پاوربانک با ظرفیت در حدود 20 هزار میلی آمپر ساعت خریداری کنید.

از سوی دیگر اگر فقط گاهی اوقات به پاور بانک نیاز پیدا می کنید، مدل دارای ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.

آیا حد تعیینی برای حداکثر ظرفیت پاوربانک وجود دارد؟

طی چند سال گذشته ظرفیت پاوربانک ها تا حدی افزایش پیدا کرده اند. اما آیا در این زمینه حد تعیینی وجود دارد؟ روی هم رفته مهم ترین مشکل پاوربانک ها دارای ظرفیت بسیار زیاد، بحث مقدار و وزن آن ها است. از سوی دیگر هرچقدر باتری بزرگ تر باشد، زمان لازم برای شارژ هم بیشتر می شود. اما از آنجایی که کاربران معمولا برای شارژ کردن پاوربانک عجله ای ندارند، این یک مشکل مهم برای آن ها محسوب نمی شود.

منبع: How To Geek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2409

به "میلی آمپر ساعت چیست و چرا برای باتری گوشی اهمیت زیادی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلی آمپر ساعت چیست و چرا برای باتری گوشی اهمیت زیادی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید