نقص امنیتی گسترده در وبسایت Quora ، آسیب پذیری اطلاعات 100 میلیون کاربر

به گزارش تور روسیه ارزان، یک نقض امنیتی گسترده وبسایتQuora را تحت تاثیر قرار داده و احتمالا 100 میلیون کاربر را تحت تاثیر خود قرار داده است. جزئیات این آسیب پذیری در دست آنالیز است.

نقص امنیتی گسترده در وبسایت Quora ، آسیب پذیری اطلاعات 100 میلیون کاربر

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، وبسایتQuora که به عنوان مرجعی برای پرسش و پاسخ شناخته می گردد، با یک حمله هکری روبرو شده که اطلاعاتی مانند نام ها، آدرس های ایمیل و رمزهای کد گذاری شده را در معرض خطر قرار داده است.

آدام دی آنجلو مدیرعامل این وبسایت در بیانیه ای گفت: ما اخیرا کشف کردیم که بعضی از داده های کاربران به دلیل دسترسی غیرمجاز به یکی از سیستم های ما توسط یک شخص ثالث مخرب به خطر افتاده است. ما به سرعت در تلاشیم تا وضعیت را به حالت نرمال در بیاوریم و اقدامات لازم را برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده انجام دهیم.

نقض، که دی آنجلو می گوید، نه تنها اطلاعات حساب را از قبیل نام ها، آدرس های ایمیل و رمزهای عبور افشا نموده است. بلکه سایر اطلاعات عمومی مانند سوالات، پاسخ ها و نظرات را نیز علنی نموده است.

دی آنجلو گفت که وبسایتش به کاربران پیشنهاد می دهد رمز عبور خود را تغییر دهند. وی اضافه کرد: ما اعتقاد داریم که علت اصلی را شناسایی نموده ایم و اقداماتی را برای رسیدگی به این مسئله انجام داده ایم، اما اگرچه تحقیقات ما در حال اجرا است اما بهتر است کاربران نیز احتیاط نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 406

به "نقص امنیتی گسترده در وبسایت Quora ، آسیب پذیری اطلاعات 100 میلیون کاربر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقص امنیتی گسترده در وبسایت Quora ، آسیب پذیری اطلاعات 100 میلیون کاربر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید