پلیس آمریکا بدون مجوز از فناوری شناسایی صورت استفاده می نماید

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، طبق گزارشی جدید در بازفیدنیوز بیش از 7 هزار افسر پلیس و کارمند بخش دولتی در آمریکا از فناوری شناسایی صورت کلیر ویو (Clear View) بدون اجازه سازمان مطبوع خود استفاده نموده اند.

پلیس آمریکا بدون مجوز از فناوری شناسایی صورت استفاده می نماید

این نشریه اطلاعات را آنالیز کرد و گزارش داد این افراد با استفاده از طرح های آزمایشی رایگانی که کلیر ویو برای آنها ارسال می نماید، از ابزار مذکور بهره برده اند.

استراتژی بازاریابی کلیرویو شامل ارسال دعوتنامه های آزمایش رایگان به ایمیل سازمان ها و کارمندان آن است.

افسران پلیس و کارمندان دولتی نیز بدون اطلاع مدیران خود در بعضی موارد از آنها استفاده نموده اند. به طوری که بر اساس این گزارش بین تابستان 2019 تا فوریه 2020 میلادی بیش از 340 هزار جستجو در این نرم افزار انجام داده اند.

بازفید با سازمان های مربوطه تماس گرفته و درباره استفاده کارمندانشان از فناوری شناسایی صورت سوالاتی پرسید. اما مدیران سازمان های مذکور اعلام کردند به کارمندان خود اجازه نداده اند از این ابزار استفاده نمایند.

حدود 70 درصد مقامات پلیس و دولتی در ابتدا انکار کردند که کارمندانشان از این ابزار استفاده می نمایند اما پس از پرس و جو با پرسنل متوجه شدند آنها از این ابزار استفاده می نمایند.

این در حالی است که این نرم افزار به دلیل تبعیض آمیز بودن و اختلالات زیاد در شناسایی افراد در بعضی از ایالت های آمریکا ممنوع است.

مخازن عکس های این شرکت از شبکه های اجتماعی و بدون اجازه کاربران جمع آوری شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1903

به "پلیس آمریکا بدون مجوز از فناوری شناسایی صورت استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا بدون مجوز از فناوری شناسایی صورت استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید