کشتی آزاد قهرمانی دنیا، ایران با 113 امتیاز اختلاف نسبت به روسیه ششم شد!

به گزارش تور روسیه ارزان، در انتها مسابقات دنیای کشتی آزاد 2018 مجارستان، تیم ملی کشورمان با 113 اختلاف با روس ها در رده ششم دنیا نهاده شد.

کشتی آزاد قهرمانی دنیا، ایران با 113 امتیاز اختلاف نسبت به روسیه ششم شد!

به گزارش خبرنگاران، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان دنیا روزهای 28 مهر تا اول آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار گردید که در خاتمه تیم ایران توسط حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در اوزان 86، 92 و 125 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

در این رقابت ها تیم های روسیه، آمریکا و گرجستان به ترتیب اول تا سوم شدند و تیم ایران نیز در صندلی ششم ایستاد.

نتایج کشتی گیران کشورمان و رده بندی تیمی و انفرادی این مسابقات به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در دور اول مقابل باخبایار اردنبات دارنده مدال برنز دنیا و طلای بازی های آسیایی از مغولستان با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم مقابل ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز دنیا و اروپا از بلاروس با نتیجه 5 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف ژاپنی، اطری از دور رقابت ها کنار رفت و یازدهم شد.

در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر عباس رحمان اف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد وی در دور بعد در مصاف با خولیس بونه رودریگوئز دارنده مدال برنز دنیا از کوبا در حالی که سه ثانیه به خاتمه کشتی مانده بود و از حریف با نتیجه 8 بر 6 پیش بود، با نتیجه 10 بر 8 شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. یخکشی در این گروه با ایوان گویدا از رومانی را با نتیجه 11 بر یک شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل جوزف کولون از آمریکا با نتیجه 13 بر 2 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور نخست مقابل ولادیمیر خینچیگاشویلی قهرمان دنیا و المپیک از گرجستان با نتیجه 7 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست خینچیگاشویلی مقابل کشتی گیر روس، مقصودی حذف و بیستم شد.

در وزن 70 کیلوگرم یونس امامی در دور نخست مقابل تیموراز سالکازانوف از اسلواکی با نتیجه 7 بر 7 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور دوم مقابل زورابی یاکوبیشویلی دارنده مدال طلای دنیا از گرجستان، امامی از دور مسابقات کنار رفت و نوزدهم شد.

در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست مقابل دی لومائو از جزایر پالائو با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم مقابل جردن باروز قهرمان دنیا و المپیک از آمریکا در حالی که با نتیجه 3 بر 3 پیش بود در ثانیه های خاتمهی با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و با توجه به باخت 5 بر 5 باروز مقابل سیداکوف روس، حسین خانی از دور رقابت ها کنار رفت و سیزدهم شد.

در وزن 79 کیلوگرم عزت الله اکبری در دور اول جانی بور دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه را با نتیجه 10 بر 2 مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره دنیا از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اکبری در این مرحله مقابل گریگور گریگوریان از ارمنستان با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و دنیا از آذربایجان با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. اکبری در دیدار رده بندی مقابل علی شعبان اف دارنده مدال برنز دنیا از کشور بلاروس در یک کشتی نزدیک با نتیجه 8 بر 8 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی در دور اول مقابل دیوید تیلور از آمریکا با نتیجه 11 بر 6 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. یزدانی در این گروه ابتدا حاجی رجب اف از بلاروس را با نتیجه 10 بر صفر از پیشِ رو برداشت وی در دور بعد مقابل یوریسکی توربلانکا کورالتا از کوبا با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار در مصاف با داورن کوراگلیف از کشور روسیه با نتیجه 11 بر 5 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست ریکاردو بائز از آرژانتین را با نتیجه 13 بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل شریف شریف اف دارنده مدال طلای المپیک و دنیا از آذربایجان با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کریمی در این مرحله باتیربک چاکالوف از روسیه را با نتیجه 12 بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب جی دن کاکس دارنده مدال برنز المپیک و دنیا از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل داتو مارساگیشویی دارنده مدال برنز المپیک از کشور گرجستان با نتیجه 12 بر یک پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل اصلان بک آلبوروف دارنده مدال برنز دنیا از آذربایجان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف گرجستانی، گلیج نیز حذف و بیست و چهارم شد.

در وزن 125 کیلوگرم پرویز هادی در دور اول روبرت باران دارنده مدال برنز اروپا از لهستان را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم مقابل ابراگیم سعیداف دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس با نتیجه 11 بر 2 به پیروزی رسید و در مرحله یک چهارم نهایی نیز در یک کشتی حساب گردیده با نتیجه 3 بر 2 از سد طاها آکگول قهرمان دنیا و المپیک از کشور ترکیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هادی در این مرحله در مقابل گنو پتریاشویلی قهرمان دنیا و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان با نتیجه 13 بر 6 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار آنزور خیزریف از روسیه را با نتیجه 11 بر 2 از پیشِ رو برداشت و به مدال برنز رسید.

رده بندی انفرادی مسابقات به توضیح زیر است: 57 کیلوگرم: 1 زائور اوگویف (روسیه) 2 نورسلیم سانایف (قزاقستان) 3 یوکی تاکاهاشی (ژاپن) و سلیمان آتلی (ترکیه)... 11 رضا اطری (ایران) 61 کیلوگرم: 1 خولیس بونه رودریگوئز (کوبا) 2 گادجی مراد رشیداف (روسیه) 3 جوزف کولون (آمریکا) و توشینتولگا تومنبیلگ (مغولستان) 5 محمدباقر یخکشی 65 کیلوگرم: 1 توکوتو اتوگورو (ژاپن) 2 باجرانگ (هند) 3 احمد چاکایف (روسیه) و الخاندرو توبیر والدز (کوبا)... 20 امیرحسین مقصودی (ایران) 70 کیلوگرم: 1 ماگومد رسول گازی ماگموف (روسیه) 2 آدام باتیروف (بحرین) 3 زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) و فرانکلین کاستیلو (کوبا)... 19 یونس امامی (ایران) 74 کیلوگرم: 1 زائوربک سیداکوف 2- آوتاندیل کنتچادزه (گرجستان) 3 بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) و جردن باروز (آمریکا)... 13 مصطفی حسین خانی (ایران) 79 کیلوگرم: 1 کایل داک (آمریکا) 2 جبرئیل حسن اف (آذربایجان) 3 احمد گادجی ماگمدوف (روسیه) و علی شعبان اف (بلاروس) 5 عزت الله اکبری (ایران) 86 کیلوگرم: 1 داوید تایلور (آمریکا) 2 فاتح اردین (ترکیه) 3 تیموراز فریف (اسپانیا) و حسن یزدانی (ایران) 92 کیلوگرم: 1 جی دن کاکس (آمریکا) 2 ایوان یانکوفسکی (بلاروس) 3 علیرضا کریمی (ایران) و آتسوشی ماتسوموتو (ژاپن) 97 کیلوگرم: 1 عبدالرشید سعدالله یف (روسیه) 2 کایل اسنایدر (آمریکا) 3 الیزبار اودیکادزه (گرجستان) و آبراهام دی خسوس روانو (کوبا)... 24 مجتبی گلیج (ایران) 125 کیلوگرم: 1 گنو پتریاشویلی (گرجستان) 2 ژی وی دنگ (چین) 3 پرویز هادی (ایران) و نیکولاس گویازدوفسکی (آمریکا)

رده بندی تیمی: 1 روسیه 178 امتیاز 2 آمریکا 150 امتیاز 3 گرجستان 105 امتیاز 4 کوبا 67 امتیاز 5 ژاپن 67 امتیاز 6 ایران 65 امتیاز 7 مغولستان 57 امتیاز 8 ترکیه 53 امتیاز 9 آذربایجان 44 امتیاز 10 بلاروس 41 امتیاز.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 242

به "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، ایران با 113 امتیاز اختلاف نسبت به روسیه ششم شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، ایران با 113 امتیاز اختلاف نسبت به روسیه ششم شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید