آبشار دریوک؛ کشیده ترین آبشار زمینی ایران در مازندران

به گزارش تور روسیه ارزان، دشت و آبشار دریوک یکی از منطقه ها طبیعی ایران است که در مازندران، آمل واقع شده است. یک دشت وسیع، با آبشاری بلند و کشیده با سنگلاخ هایی سخت که کشیده ترین آبشار زمینی ایران بوده و طبیعتی زیبا برای گردشگران و کوه نوردان است. آبادی زیبای نمار، هم که در بالا دست این منطقه واقع شده است دارای منطقه ها دیدنی زیادی همانند آبشار و دشت سرسبز دریوک، چشمه های آب معدنی و چهل چشمه و چشمه لهرا و دشت سفید می باشد.

آبشار دریوک؛ کشیده ترین آبشار زمینی ایران در مازندران

آبشار دریوک که گاهی به آن کوهره هم می گویند، لقب بلندترین آبشار زمینی ایران را به دوش می کشد. به سمت منطقه نمارستاق که بروید در دره دریوک صدای آبشار شما را به سمت خود می خواند. بد نیست بدانید که ارتفاع این آبشار به حدود 100 متر می رسد.

دشت و آبشار شیب دار کوهره دریوک در منطقه نمارستاق در 40 کیلومتری آمل از ییلاق های زیبای منطقه البرز می باشد که دارای منظره ها بسیار دیدنی است. به عبارتی با پشت سر گذاشتن دو سوم جادۀ هزار در قلب منطقۀ البرز مرکزی، به محلی موسوم به دو راهی پنجاب می رسید.

این دو راهی و جاده ای خاکی که جهت مواصلاتی نمارستاق نام گرفته، از آبادی های چندی چون پنجاب، سوا، شیخ محله، کلری، دیوران عبور نموده و انتها به آبادی بزرگ نمارستاق در کنار رودخانۀ خروشان آن که سرچشمه از کوه های ناظر و شکر لقاس دارد می رسید. بعد ار حدود یک ساعت پیاده روی از روستای نمارستاق به دشت دریوک میرسیم که دشتی کوچک ولی بسیار دیدنی است، و کمی پس از آن به آبشار دریوک خواهیم رسید. دشتی وسیع با آبشاری بلند و کشیده و سنگلاخ هایی سخت.

این آبشار کشیده ترین آبشار زمینی ایران بوده و طبیعتی زیبا برای گردشگران و کوه نوردان است. چشمه های آب معدنی و چهل چشمه و چشمه لهرا و دشت سفید از دیگر جاذبه های این منطقه می باشد. از دیگر منابع طبیعی این منطقه دشت بالایی و پایه کوه های آن است.

ویژگی گیاهی و جانوری منطقه

نمارستاق و دریوک طبیعتی کوهستانی و پر از انواع رودخانه ها دارند. دشت نمارستاق و دریوک گرچه سرسبز و زیبا هستند اما پوشش گیاهی چندان زیادی نداشته و همچون بسیاری از منطقه ها کوهستانی بیشتر طبیعت آن را سنگلاخ ها در کنار آبشارها و چشمه ها گرفته است. اگر به این منطقه سفر کنید علاوه بر زیبایی های طبیعت ممکن است شانس تماشای حیوانات مختلف مانند پرنده و اسب ها را نیز داشته باشید.

هزینه بازدید از دشت نمارستاق تا آبشار دریوک

برای بازدید از دشت نمارستاق و آبشار دریوک نیازی به پرداخت ورودیه نیست و اگر قصد بازدید از این منطقه ییلاقی زیبا را دارید باید حداقل یک روز برای آن موقع صرف کنید. البته یک روز در صورتی است که از تهران و یا شهرهای اطراف منطقه به آن سفر کنید.

مناسب ترین فصل بازدید از دشت نمارستاق و آبشار دریوک

دشت نمارستاق تا آبشار دریوک در هر فصل و زمانی از سال زیبا و تماشایی هستند. اما از آنجا که نمارستاق منطقه ای ییلاقی است و آب و هوای کوهستانی دارد، فصل تابستان مناسب ترین فصل بازدید از این منطقه است.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 شهریور 1401 بروزرسانی: 28 شهریور 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2453

به "آبشار دریوک؛ کشیده ترین آبشار زمینی ایران در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار دریوک؛ کشیده ترین آبشار زمینی ایران در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید