آغاز دریافت مالیات از ثبت نام کنندگان خودرو

به گزارش تور روسیه ارزان، براساس فروش شرکت سایپا ، از امروز دریافت مالیات از ثبت نام کنندگان خودرو آغاز شد.

آغاز دریافت مالیات از ثبت نام کنندگان خودرو

خبرنگاران - اولین فروش خودروسازان با احتساب 1 درصد هزینه مالیات نقل و انتقال، برای اولین بار از سوی شرکت سایپا اجرایی شد.

آغاز دریافت مالیات از ثبت نام کنندگان خودرو

اولین فروش خودروسازان با احتساب 1 درصد هزینه مالیات نقل و انتقال، برای اولین بار از سوی شرکت سایپا اجرایی شد.

هفته گذشته معاون سازمان امورمالیاتی اعلام نموده بود: از کارخانه های سازنده و یا مونتاژ کننده داخلی و یا واردکنندگان خودرو در نخستین انتقال به خریداران مالیات دریافت می شود و این طرح برای اولین بار از سوی شرکت سایپا به اجرا درآمده است.

اولین انتقال خودرو از کارخانه های سازنده مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال است

محمد مسیحی اضافه نمود: بر اساس قانون دائمی مالیات بر ارزش اضافه نموده، اولین انتقال خودرو از کارخانه های سازنده و یا وصل کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژ کننده) داخلی و یا واردکنندگان (کنندگی های رسمی شرکت های خارجی) به خریداران، مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال است.

وی گفت: با توجه به اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش اضافه نموده مصوب 1400/3/2 از تاریخ 1400/10/13 و بر اساس تبصره (2) ماده (30) قانون مذکور، اولین انتقال خودرو از کارخانه های سازنده و یا وصل کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژ کننده) داخلی و یا واردکنندگان (کنندگی های رسمی شرکت های خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هبه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده می شود.

مسیحی اضافه نمود: واردکنندگان و کارخانه های سازنده و مونتاژ کننده انواع خودرو، ضرورت دارد از تاریخ اجرای قانون یاد شده نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده بر اساس ماخذ مذکور در تبصره (1) ماده (28) قانون موصوف، به نرخ یک درصد (1%) برای انواع خودرو های تولید داخل و دو درصد (2%) برای انواع خودرو های وارداتی اقدام کنند.

اجرای طرح فروش خودرو پادرا با دریافت 1 درصد مالیات جهت مالیات نقل و انتقال:

منبع: ایران جیب

منبع: بیت ران
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2296

به "آغاز دریافت مالیات از ثبت نام کنندگان خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز دریافت مالیات از ثبت نام کنندگان خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید