اشتباهات رایج هنگام بیدار شدن

به گزارش تور روسیه ارزان، هیچ برنامه ای برای بیدار شدن وجود ندارد که روز همه افراد جواب دهد. بنابراین نمی توانیم برنامه ای را به شما ارائه دهیم که همه شما با حال خوب بیدار شوید و روز خوبی را آغاز کنید. اما یک سری عادت های اشتباه هستند که اکثر افراد آن را انجام می دهند. با حذف این عادت ها می توانید روز خود را با شادابی و انرژی بیشتری آغاز کنید. کارهایی که شما در چند دقیقه اول بعد از بیدار شدنتان انجام می دهید در کل روزتان تاثیر می گذارند و می توانند اوضاع شما را دگرگون نمایند.

اشتباهات رایج هنگام بیدار شدن

برای اینکه بتوانید بهترین بهره را از روزتان ببرید با ما همراه باشید تا با اشتباهات صبحگاهی آشنا شوید و در حد امکان از آن ها دوری کنید.

+بهترین زمان نوشیدن قهوه چه ساعتی است؟

اشتباهات رایج هنگام بیدار شدن

1. چند بار ساعت را کوک کردن

این کار از کارهای متداولی است که اکثر افراد آن را تجبه نموده اند. هنگامی که ساعت شما به صدا در می آید اما احساس می کنید هنوز آماده بیدار شدن نیستید دوباره ساعتتان را برای چند دقیقه دیگر کوک می کنید و به خواب می روید. اما بهتر است از این کار دست بکشید حتی اگر فاصله بین دو زنگ ساعتتان چند دقیقه بسیار کوتاه باشد. محققان معتقدند چندین بار ساعت را کوک کردن اصلا ایده جالبی نیست.

هنگامی که شما برای بار دوم یا چندم ساعتتان را برای زنگ آماده می کنید و بعد از آن می خوابید وارد یک چرخه خواب می شوید که نمی توانید آن را در مدت زمان کوتاه به خاتمه برسانید. به همین دلیل بعد از بیدار شدن به جای اینکه سرشار از انرژی و حال خوب باشید، کسل، بی حوصله و گیج خواهید بود.

2. ماندن در تختخواب

بعد از اینکه تمرین کردید که با یک بار زنگ خوردن ساعت بیدار شوید باید بیدار ماندن در رختخواب را کنار بگذارید. به جای اینکه در رختخواب دراز بکشید و سقف را نگاه کنید روی تخت بنشینید و بدنتان را کش و قوس دهید تا احساس بهتری به شما دست دهد. این کار اعتماد به نفس شما را برای ادامه روزتان تامین می نماید و حال خوبی به شما می دهد. بعد از بیدار شدن بازوهاستان را به شکل v باز کنید و بکشید. این مسئله باعث می گردد روحیه ای شادتر داشته باشید.

3. چک کردن ایمیل ها

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که تلفن همراهتان را نزدیکتان می گذارید و می خوابید احتمالا بعد از بیدار شدن به طور ناخودآگاه دستتان به سمت گوشی تان می رود و شروع به چک کردن ایمیل ها و پیغام هایتان می کنید. اما بهتر است این کار را انجام ندهید. اگر صبحتان رابه این ترتیب شروع کنید، هرگز نمی توانید ذهن تان را در شروع روز متمرکز کنید.

مطمئن باشید پیغام های شما می توانند مدت دیگری هم منتظر بمانند تا سر فرصت آن ها را مطالعه کنید و جواب دهید. بهتر است به پیغام هایتان به این چشم نگاه کنید که آن ها پروژه هایی هستند که به تمرکز احتیاج دارند بنابراین بهتر است در زمان مناسب تری به آن ها بپردازید.

4. مرتب نکردن تخت خواب

هنگامی که این بحث پیش می آید خیلی از افراد معتقدند چرا باید تختم را مرتب کنم؟ من که چند ساعت دیگر دوباره به آن برمی گردم. مرتب کردن تختخوابتان باعث می گردد در روز بهره وری بیشتری داشته باشید. این کار یک عادت مهم است که می تواند باعث گردد سایر عادت های خوب در شما تقویت گردد.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 152

به "اشتباهات رایج هنگام بیدار شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات رایج هنگام بیدار شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید