ایتالیا بیدار گشته است (

به گزارش تور روسیه ارزان، تیم ملی فوتبال ایتالیا بعد از غیبت در جام جهانی 2018 روسیه، دوباره با قدرت به مسابقات بازگشته و حالا به نیمه نهایی جام ملت های اروپا صعود نموده است.

ایتالیا بیدار گشته است (

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، وقتی به جام دنیای 2018 نرسیدند و در پلی آف مقابل سوئدِ یان اندرسون دست ها را بالا بردند، اوضاع بسیار ناامیدکننده بود؛ تیمی بدون هدف و پا به سن گذاشته که توانایی خلق یک موقعیت جدی را هم نداشت. تیمی که سرمربی اش یک ناکام زاده بود؛ جان پیرو ونتورا.

آنها جام دنیای را حتی از تلویزیون هم ندیدند چرا که معتقد بودند No Italy no party. در نبود ایتالیا جام دنیای در حد پیتزایی بود بدون پنیر؛ همین قدر بی مزه و ناموزون. ضربه ناکامی در حضور در روسیه، 6 ماه ایتالیایی ها را منگ نموده بود و در همین مدت لوئیجی دی بیاجیو راهنمایی تیم ملی را به عهده گرفته بود ولی خاتمه تصمیمِ درست اتخاذ شد.

از آن روزهای کذایی حدود سه سال می گذرد. ایتالیایِ پیر و خسته ونتورا، جایش را به ایتالیایِ جوان و مجذوب کننده روبرتو مانچینی داده است.

تیمی که یارای گل زدن به سوئد را نداشت و نتوانست به جام دنیای برسد؛ اکنون در یک قدمی فینال جام ملت های اروپا واقع شده است و تیم سوم دنیا را کنار زده است.

این بازگشت و این رستاخیز مجذوب کننده در سایه یک اتحاد مثال زدنی رقم خورده است. کلیدواژه هایی که در سرود ملی این کشور برجسته و تعیین است.

همان سرودی که ایتالیایی ها از اعماق وجودشان فریاد می زنند و به تک تک کلماتش باور دارند.ای برادرانِ ایتالیا، ایتالیا بیدار گشته است.

بله. ایتالیا بیدار گشته است. حدود یک دهه پس از حضور در فینال یورو 2012، آنها بار دیگر به جمع بزرگان برگشته اند و در جمع چهار تیم پایانی حضور دارند.

آتزوری برای رسیدن به دومین اسم قهرمانی در یورو، مصمم است و فقط دو بازی دیگر تا رسیدن به قله پیروزیت به جای مانده است. آنها از همان ابتدا هدفشان تعیین بود.

پیروزی در تک تک دیدارهای انتخابی و تسری این شرایط ایده ال به مسابقات جام ملت های اروپا. برد، برد و برد.

جوان های مانچو به این عادت شیرین، خو گرفته اند و حتی شیاطین سرخ اروپا با ستاره هایش هم پیروز به متوقف کردن آنها نشدند.

اشک های اسپیناتزولا پس از مصدومیت مقابل بلژیک و از دست دادن ادامه مسابقات نشان داد که چه انگیزه رشک برانگیزی در دل لاجوردی پوشان برای رسیدن به قهرمانی وجود دارد. آنها بازگشته اند و به این زودی قصد کنار رفتن ندارند حتی قهرمان نشدن در یورو هم نمی تواند ایتالیا را از راستا درستی که در آن قرار گرفته است منحرف کند. آنها تا پای جان برای بالا بردن پرچم ایتالیا کوشش خواهند کرد. چیزی که در سرود رسمی شان هم به آن اشاره می گردد:

بیایید تا هم جوخه شویم

برای مرگ آماده ایم

برای مرگ آماده ایم

ایتالیا ما را فرا خوانده

بیایید تا هم جوخه شویم

آماده ایم برای مردن

برای مرگ آماده ایم

ایتالیا ما را فرا خوانده است

آنها حالا باید در این مرحله به مصاف اسپانیا بروند. همان تیمی که در فینال یورو 2012 شکستشان داد. لاروخا به بردهای بیشتر خود در این سال ها دل خوش نموده اما به قول طرفداران دوآتشه آتزوری گوش شیطان کر تیم مانچینی مدتهاست که باختن را فراموش نموده است.

32 بازی بدون شکست نشان می دهد که بردن آنها کاریست سخت و تقریبا نشدنی؛ حداقل فعلا. به قول گوفردو ماملی در سرود این کشور: چه کسی می تواند بر ما چیره گردد؟

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2021

به "ایتالیا بیدار گشته است (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا بیدار گشته است ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید