بارش باران به 10 درصد شالیزارهای گیلان خسارت زد

به گزارش خبرنگاران، صبح یکشنبه مصطفی سالاری استاندار گیلان به همراه فرماندار شفت، نماینده مردم فومن وشفت در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی از بارش های اخیر در استان گیلان، از شالیزاهای شهرستان شفت بازدید و در بین کشاورزان حضور یافتند.

بارش باران به 10 درصد شالیزارهای گیلان خسارت زد

مصطفی سالاری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران به بارش های چند روز در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: متاسفانه بارش باران سبب خوابیدن شالی ها در بسیاری از شالیزارهای استان گردیده است.

وی با اشاره به اینکه براساس آمارها اعلام گردیده بسیاری از شالیزارهای استان به مرحله رسیدگی و برداشت برنج رسیده بود، اضافه نمود: بارش باران ها از نظر مالی خسارت زیادی به این شالیزارها وارد نکرده تنها بر سختی کار برداشت ها برای شالیکاران تأثیرگذار است.

استاندار گیلان با بیان اینکه براساس برآوردهای اولیه حدود 10 شالیزارهای گیلان براثر این بارش ها دچار خسارت دیده است، گفت: این 10 درصد شالیزارهایی است که قبل از رسیدگی براثر بارش باران با مشکل روبرو گردیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه نحوه حمایت از کشاورزان در این بخش در روزهای آتی اعلام می گردد، توضیح داد: در این میان شرکت های بیمه نیز باید خسارت های وارده را به صورت دقیق محاسبه نمایند.

منبع: mehrnews.com

به "بارش باران به 10 درصد شالیزارهای گیلان خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران به 10 درصد شالیزارهای گیلان خسارت زد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید