بارش های سیل آسا در این استان ها، مسافران بخوانند

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای استان های ساحلی در جنوب کشور از فعالیت سامانه بارشی در بعضی منطقه ها تا شنبه هفته آینده اطلاع داد.

بارش های سیل آسا در این استان ها، مسافران بخوانند

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بعضی منطقه ها واقع در شمال غرب، ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، یزد، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید روی می دهد.

فردا در بیشتر منطقه ها کشور جو پایداری حاکم است و فقط در ساعات بعدازظهر در بعضی منطقه ها شمال غرب، ارتفاعات البرز، دامنه های زاگرس مرکزی در همدان، مرکز، قم، اصفهان، یزد و شرق سمنان افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می دهد.

پنجشنبه و آدینه در بعضی منطقه ها شمال غرب کشور، دامنه های زاگرس مرکزی واقع در کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران، گیلان و غرب مازندران و استان های اصفهان، یزد و ارتفاعات کرمان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد به ویژه در ساعات بعدازظهر روی می دهد و در نوار شرقی کشور جو آرام و پایداری حاکم است.

شنبه هفته آینده علاوه بر منطقه ها یادشده در بخش هایی از غرب و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان بارش های پراکنده ادامه خواهد داشت.

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

به گزارش تسنیم، طی 3 روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به ویژه منطقه زابل در بعضی ساعات افزایش وزش باد و خیزش گردوخاک پیش بینی می گردد. از فردا تا آخر هفته در نوار جنوبی کشور افزایش دما روی می دهد.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان سرانجام: آدینه 1402/03/05

نوع مخاطره: افزایش وزش باد تا 20 نات و افزایش ارتفاع امواج تا 1.2 متر د رنواحی شمالی خلیج فارس (استان خوزستان)، وزش باد شدید تا 30 نات و افزایش ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر در دریای عمان به ویژه شرق دریای عمان، وزش باد نسبتاً شدید جنوب غربی تا 26 نات و افزایش ارتفاع امواج تا 1.5 متر در نواحی شرقی خلیج فارس (استان هرمزگان) و بویژه در محدوده تنگه هرمز.

منطقه اثر: دوشنبه 1402/03/01: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان، در شمال خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان.

سه شنبه 1402/03/02: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل دریای عمان، تنگه هرمز و منطقه ها ساحلی شرق خلیج فارس، در استان هرمزگان.

چهارشنبه 1402/03/03: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل دریای عمان، تنگه هرمز و منطقه ها ساحلی شرق خلیج فارس، در استان هرمزگان.

پنجشنبه 1402/03/04: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل دریای عمان، تنگه هرمز و منطقه ها ساحلی شرق خلیج فارس، در استان هرمزگان.

آدینه 1402/03/05: منطقه ها ساحلی و دور از ساحل دریای عمان، تنگه هرمز و منطقه ها ساحلی شرق خلیج فارس، در استان هرمزگان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی و قفس های پرورش ماهی، خسارت به قایق ها و شناورهای کوچک و اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، صیادی و مسافربری.

توصیه: منع شنا و تفریحات دریایی، اتخاذ تمهیدات لازم در ترددهای دریایی به ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی، و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی های تجاری در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان و در صورت لزوم خودداری از تردد شناورهای سبک و فعالیت های تفریحی در جزایر تنگه هرمز.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2561

به "بارش های سیل آسا در این استان ها، مسافران بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های سیل آسا در این استان ها، مسافران بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید