ثبت وزش تندباد تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت در تهران

به گزارش تور روسیه ارزان، یک کارشناس هواشناسی گفت: بارش تا خاتمه امشب در تهران ادامه دارد و وزش تندباد های محلی با سرعت 60 تا 90 کیلومتر بر ساعات تا فردا در پایتخت خواهد بود.

ثبت وزش تندباد تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت در تهران

امیرحسین سر نموده کارشناس هواشناسی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه تا انتها امشب در تهران شاهد باران خواهیم بود و به مرور از میزان بارش ها کاسته می گردد، گفت: امشب و فردا شاهد تندباد های موقتی و محلی خواهیم بود به طوری که سرعت تند باد و باد های لحظه ای امروز تا 60 کیلومتر در ساعت هم ثبت شده است.

او ادامه داد: وزش باد و تند باد های موقتی فردا در تهران، سمنان، البرز، اصفهان، قم و آذربایجان شرقی، قزوین خراسان رضوی، سمنان و کرمان ادامه داشته و تا 90 کیلومتر در ساعت هم خواهد رسید.

سرنموده با بیان این که فردا در تهران بارش نخواهیم داشت، اضافه نمود: در سایر مناطق کشور سامانه بارشی در حال عبور از نوار شرقی است و استان های خراسان شمالی، جنوبی، مناطق شرقی، گلستان ارتفاعات شرقی البرز شاهد بارش خواهیم بود.

او اظهار کرد: شدت بارش در ارتفاعات شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری و جنوب کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. دریای خزر نیز امشب مواج است بعد ظهر و اوایل امشب از میزان ابرناکی و بارش به تدریج از سمت غرب کاسته خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امشب سامانه بارشی بر روی کشور فعال است گفت: این سامانه بارشی در استان های سیستان، بلوچستان و هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و جنوب فارس و همچنین سایر مناطق کشور شاهد بارش باران هستیم.

او ادامه داد: در استان های جنوبی شاهد رعد و برق و در شمال و غرب؛ ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات شمال شرق شاهد بارش برف خواهیم بود.

او یاد آور شد: این سامانه در روز شنبه در استان های گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی فعال بوده و سپس از کشور خارج می گردد. همچنین در استان های واقع در نیمه شرقی کشور مناطق مرکزی، دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و روز شنبه در شرق و جنوب شرق استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید بوده و در بعضی نقاط شرق و جنوب شرق گرد و خاک هم پیش بینی می گردد.

سرنموده توضیح داد: در روز یکشنبه وزش باد گرم جنوبی و افزایش محسوس دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد. از بعد از ظهر روز یکشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی در استان های ساحلی خزر شروع شده و دریای خزر مواج خواهد شد.

این کارشناس هواشناسی بیان نمود: روز دوشنبه در مناطق شمال غرب و روز سه شنبه در نوار شمالی کشور بارش خواهیم داشت. امشب خلیج فارس و روز های شنبه و یکشنبه خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج است.

سرنموده اظهار کرد آسمان تهران صاف همراه با وزش باد همراه با وزش باد شدید است و بیشترین دمای تهران 17 و کمترین آن 6 درجه است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1875

به "ثبت وزش تندباد تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت وزش تندباد تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید